Samsun'da Bölge Müdürlükleri Neden Kapatılıyor?

Telekom Samsun Bölge Müdürlüğü kapatılarak, Trabzon Bölge Müdürlüğü’ne bağlanmasına tepkiler büyüyor.

Samsun 16.03.2021, 18:13 17.03.2021, 10:35
Samsun'da Bölge Müdürlükleri Neden Kapatılıyor?

Samsun'da Bölge Müdürlükleri Neden Kapatılıyor? diye soran Sevdamız Samsun Platformu, Samsunluları Samsun'a sahip çıkmaya çağırdı.

Samsun'daki Bölge Müdürlüklerinin birer birer kapatılarak Tarabzon'a geçmesine tepki gösteren Sevdamız Samsun Platformu üyeleri yazılı basın açıklaması yaparak Karadeniz bölgesinin merkezi konumunda bulunan Samsun'a Bölge Müdürlüklerinin getirilmesi gerekirken kapatılarak başka yerlere taşınmasını sindiremediklerini belirterek şu ifadelere yer verildi:

"Biz Samsun dedikçe, Samsun gelişsin büyüsün, yatırımcılar bu şehre çekilsin, turizm potansiyeli olan yerler canlandırılsın derken sürekli bir şeyler elimizden alınıyor. Son olarak, Telekom Samsun Bölge Müdürlüğü’nün kapatılarak, Trabzon Bölge Müdürlüğü’ne bağlandığını öğrendik. Karadeniz’in en büyük şehri olan Samsun’da bölge müdürlüğünün kapatılmasının hiçbir şekilde izahı olamaz. Şehrimiz yine kaybetti. Samsun’da sürekli bölge müdürlükleri kapatılıyor. Sahip çıkılması gerekirken, daha çok Karadeniz’de daha çok bölge müdürlüklerinin bu şehre getirilmesi gerekirken elimizden alınanlar bizleri derinden yaralıyor. Karadeniz’in Anadolu’ya açılan kapısı olan Samsun’un siyasetçilerine sesleniyoruz. Bu şehre başka bölge müdürlüğü getiremiyoruz bari elimizdekilere sahip çıkın. Kapatılmasına müsaade etmeyin. Tüm milletvekillerimizi ivedi bir şekilde Samsun’un haklarına sahip çıkmaya davet ediyoruz."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)