Samsun'da Çok Sayıda Hakim ve Savcıya Gözaltı

Türkiye’deki bir kısım vatan millet düşmanları tarafından yapılan başarısız darbe girişiminden sonra tüm Türkiye’de operasyon başlatıldı.

Samsun 17.07.2016, 19:39 24.07.2016, 02:55
Samsun'da Çok Sayıda Hakim ve Savcıya Gözaltı
Samsun Valiliğinden yapılan açıklamaya göre Samsun adliyesinde görevli 42 hakim ve savcıdan 23 şüpheli yakalandı.  19 şüphelinin de firarda olduğunu belirtti.

Samsun Valisi İbrahim Şahin açıklamasında; “Türkiye genelinde hükümeti devirmeye ve anayasal düzeni cebren ilgiye teşebbüs etmek, silahlı Fettullahçı terör örgütü üyesi olmak suçu ile ilgili olarak haklarında gözaltı kararı verilen hakim ve savcılardan;  Bafra adliyesinde görevli 5 hakim ve savcılardan 2 şüpheli yakalanmış, Çarşamba adliyesinde görevli 5 hakim ve savcılardan 2 şüpheli yakalanmış, Havza adliyesinde görevli 4 hakim ve savcılardan 4 şüpheli yakalanmış, Vezirköprü adliyesinde görevli hakim ve savcılardan 2 şüpheli yakalanmış, Terme adliyesinde görevli 1 hakim şüpheli ile ilgili adres tespiti yapılarak Kayseri ili ile yazışması yapılmıştır.’ İfadelerini kullandı.

İhbar üzerine ise 19 Mayıs ilçesinde Diyarbakır adliyesinde görevli hakim ve savcılardan 2 şüpheli yakalandığını belirten Şahin, yapılan çalışmalarda 17 Cumhuriyet Savcısı ve 18 Hakim olmak üzere toplam 35 şüpheli yakalandığını belirtti.  

Samsun'da Çok Sayıda Hakim ve Savcıya Gözaltı Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442