Samsun'da Hamsi Bolluğu

Samsun’da sezon başında kilogramı ortalama 45 liradan satılan hamsi bolluk dolayısıyla 15 liradan satılmaya başladı.

Samsun 12.10.2021, 11:46
Samsun'da Hamsi Bolluğu

Samsun'da hamsi bolluğu başladı. Samsun’da sezon başında kilogramı ortalama 45 liradan satılan hamsi bolluk dolayısıyla 15 liradan satılmaya başladı.

Hamsinin bol olması seyyar satıcılarla birlikte mahalle ve sokak tezgâhlarına da yansıdı. Hamsi bolluğu tezgâhları şenlendirirken hem balıkçıların hem de vatandaşların yüzünü güldürdü.

Balıkçı Metin Korkmaz, avlanma sezonunun bereketli başladığını ancak hamsinin hem iri hem de bol olabilmesi için balıkçıların kurallara uyması gerektiğini söyledi.

Karadeniz'e açılan balıkçıların bol hamsi yakaladığını belirten Korkmaz, "Havaların güzel olmasıyla balık bol çıkmaya başladı. 3 gün önce 45 lira olan hamsinin kilosu 15 liraya kadar düştü. Hamsinin bol olmasından hem vatandaş memnun hem biz memnunuz. Fiyatların biraz daha da aşağıya düşmesini bekliyoruz" dedi.

Karadeniz’de fakirin eti olarak bilinen hamsinin hem bol olup hem de fiyatlarının düşmesi vatandaşın yüreğine de su serptiği görülüyor. Geçen yıl kıt geçen hamsi sezonunun bu yıl daha iyi olması bekleniyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)