Alexa

 Samsun'da Kanatlı Süs Hayvanları Yetiştiricileri Derneği açıldı

Kanatlı süs hayvanları yetiştiricileri Samsun’da dernek altında bir araya geldi.

 Samsun'da  Kanatlı Süs Hayvanları Yetiştiricileri Derneği açıldı
 Samsun Kanatlı Süs Hayvanları Yetiştiricileri Derneği geniş bir katılımla açıldı. 

Kanatlı süs hayvanları yetiştiricileri Samsun’da dernek altında bir araya geldi. Açılışa Kanatlı Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu Genel Sekreteri Mehmet Ali Koç, Ankara Dernek Başkanı Emin Gökgöz, Afyon Dernek Başkanı Özcan Çetin, Amasya Dernek Başkanı Faruk Çelik, Tokat Süs Tavukları Dernek Başkanı Mustafa Coşkun, Tokat Kazova Süs Tavukları Dernek Başkanı Emre Kapar ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Açılış konuşmasını yapan Samsun Kanatlı Süs Hayvanları Yetiştiricileri Derneği Başkanı Ümit Girgin, “Samsun’daki süs hayvanları yetiştiricilerinin bu tün bir derneğe ihtiyacı vardı. Bizlere gelen talepler doğrultusunda dernek açmaya karar verdik ve ilgi de beklediğimizden fazla oldu. Daha yeni olmamıza rağmen 70’e yakın üyemiz var” dedi.
 
Derneğin sıkça organizasyonlar düzenleyeceğine dikkat çeken Başkan Girgin, “Kanatlı süs hayvanlarını seven, yetiştiren hobidaş ve arkadaşlarımızın birbirlerini daha yakından tanımaları, ırk standartlarını öğrenmeleri ve standartlara uygun hayvanlar yetiştirmelerini ve birbirleri ile kaynaşmalarını sağlamak amacıyla kurulmuş bir dernektir. Kapımız herkese açık. Amacımız Samsun’da en iyi hizmeti vermek” şeklinde konuştu.
 
 
 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE