Samsun'da Koronavirüs Tedbirleri' kapsamında 'Ücretsiz' maske

Türkiye'de Koronavirüsten korunmanın bir numarala kalkanı olan maske satışları rekor seviyeye ulaşırken Samsun Büyükşehir Belediyesi, SAMULAŞ'a bağlı tramvay ve otobüslerle yolculuk eden vatandaşlara 'Koronavirüs Tedbirleri' kapsamında 'Ücretsiz' maske dağıtımına başladı.

Samsun 05.04.2020, 20:30
Samsun'da Koronavirüs Tedbirleri' kapsamında 'Ücretsiz' maske

Samsun Büyükşehir Belediyesi, SAMULAŞ'a bağlı tramvay ve otobüslerlde ücretsiz maske dağıtımına başladı.  'Koronavirüs Tedbirleri' kapsamında 'Ücretsiz' olarak dağıtımı yapılan maskelere vatandaş rağbet gösterdi. 

Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO), koronavirüsteki yayılım hızının artması üzerine tüm dünyada 'Pandemi' ilan etmesinin ardından Türkiye’de de alınan önlemler her geçen gün artıyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Bilim Kurulu tarafından alınan her kararı anında uyguladık. Böylece Samsun halkının sağlığını ön planda tuttuk, tutmaya da devam ediyoruz. Son olarak, tramvay duraklarında ve otobüslerde vatandaşlara ücretsiz maske dağıtmaya başladık" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bilim Kurulu tarafından alınan kararları açıkladığı Ulusa Sesleniş programında, 'toplu alanlarda maske takma zorunluluğu 'getirildiğini duyurmasının ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu ulaşım araçlarında ücretsiz maske dağıtılmasına başlandı. Vatandaşlar, maske temin etmekte zorlandıklarını belirterek, "Büyükşehir Belediyesi'nin böyle bir hizmete imza atması son derece sevindirici" dediler.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu