Samsun'da Kovid-19 Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Samsun'da Kovid-19 Değerlendirme Toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. zulkif Dağlı'nın Başkanlığında gerçekleştirildi. 

Samsun 22.02.2021, 13:48
Samsun'da Kovid-19 Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Koronavirüsün Samsun genelindeki son durumu, alınan tedbirler, yapılan denetimler ve aşılama çalışmalarının görüşüldüğü Kovid-19 Değerlendirme Toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. zulkif Dağlı'nın Başkanlığında gerçekleştirildi. 

Toplantıda, koronavirüsle mücadelede fedakarlık sınavının devam ettiğini ve en ufak bir gevşemenin dahi vaka sayılarında artışa yol açtığını belirten Vali Dağlı, "Vatandaşlarımızdan maske, mesafe ve temizlik hususlarına daha fazla dikkat etmelerini, kısıtlamaların olmadığı günlerde de zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayarak toplumsal hareketliliğin azaltılmasına katkı vermelerini, eş-dost ve akrabalara yapılan ev ziyaretlerini bir süre daha ertelemelerini özellikle istirham ediyorum." dedi

2021 yılının 'Türkiye Afet Eğitim Yılı' olarak belirlenmesi ve ilimizde de Afet Eğitim Seferberliği'nin başlatılmasının ardından, kamu kurum ve kuruluşlarının personelleri ile aileleri ve vatandaşlarımıza birçok alanda verilecek olan Afet Farkındalık Eğitimlerinin planlamasının görüşüldüğü toplantı, Samsun Valisi Doç. Dr. Vali Dağlı 'nin başkanlığında gerçekleştirildi. Bu eğitimlerle, başta deprem olmak üzere sıkça görülen tüm afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışlar konusunda toplumun bilinçlendirilmesinin hedeflendiğini dile getiren Vali Zülkif Dağlı, “Afet Farkındalık Eğitimleri ile oluşturacağımız farkındalık sayesinde vatandaşlarımızın hayatın her anında afet riskini düşünerek hareket etmesini istiyoruz. Hem devlet hem de vatandaş olarak afetlere hazırlıklı olmak zorundayız.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)