Samsun'da Merdiven altı Dezenfektan Baskını

Koronavirüs Salgını Nedeniyle vatandaşlar tarafından da yoğun talip gören dezenfektan ürünleri merdiven altı üretimi fazlalaştırmıştı. Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından merdiven altı ürünlerini piyasaya sürmek isteyen kişilere baskın düzenlendi.

Samsun 19.03.2020, 19:57 19.03.2020, 20:17
Samsun'da Merdiven altı Dezenfektan Baskını

Merdiven altı dezenfektan ürünlerine emniyet müdürlüğü tarafından baskın düzenlendi. Koronavirüs Salgını Nedeniyle Merdiven Altı Olarak Üretilen ve Piyasaya Sürülmek İstenen Temizlik Malzemeleri Ele Geçirildi.

Samsun Emniyet müdürlüğü ilgili birimlerce yapılan açıklama şöyle:

İl Emniyet Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, ülkemizde görülen Koronavirüs salgını nedeniyle yasadışı, merdiven altı olarak üretilen ve piyasaya sürülmek istenen temizlik malzemelerine yönelik yapılan operasyonlarda, Samsun - Tekkeköy ilçesinde faaliyet gösteren bir işyerinde yapılan aramalarda sahte olduğu değerlendirilen; 975 litre alkol bazlı hijyen ürünü (el dezenfektanı), 4.740 adet tek kullanımlık ıslak mendil ele geçirildi.

Konu ile ilgili olarak işyeri işletmecisi hakkında 5607 ve 6769 SKM suçlarından yasal işlemlere başlanmıştır.

AYRICA: Samsun'da Uyuşturucu Maddesi Ele Geçirildi

Samsun İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Terme İlçesi Fenk Mahallesi’nde şüpheli 1 şahsa ait araçta narkotik dedektör köpeği “OZON” ile yapılan arama faaliyeti neticesinde 63 adet extacy uyuşturucu sentetik hap ve 1 gram kubar esrar maddesi, devamında şüpheli şahıs ile irtibatlı olduğu tespit edilen 3 şüpheli şahsın evlerinde yapılan aramalarda ise 1.124 adet extacy uyuşturucu sentetik hap, 154 adet gerica uyuşturucu sentetik hap ve 15 gram kubar esrar olmak üzere toplamda; 1.187 adet extacy uyuşturucu sentetik hap, 154 adet gerica uyuşturucu sentetik hap ve 16 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi. Olay ile ilgili 4 şahıs gözaltına alınmış olup, Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan talimatla tahkikat başlatıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442