banner434

Samsun'da MHP'ye Karanfil

Samsun Milliyetçi Hareket partisi bu seçimlere iddialı giriyor.

Samsun 04.03.2015, 00:52 24.07.2016, 03:29
Samsun'da MHP'ye Karanfil

 Samsun Milliyetçi Hareket partisi bu seçimlere iddialı giriyor.

MHP’nin birbirinden değerli adayları Samsun siyasetine renk getirecek.

Samsunluların yakından tanıdığı MHP’nin aday adayları Samsun’da olağanüstü bir performans sergileyeceği konuşuluyor...

MHP aday adayları arasında gözde bir isim daha var ki, her ne kadar bu zamana kadar MHP camiası içinde yer almamışsa da MHP ile ilgili hiçbir olumsuz tarafı görülmemiş, hep bürokraside yerini almış ve Samsunlunun hizmetinde bulunmuş tertemiz bir aday adayı

MHP’nin hem yönetici kadrosuyla hem de tabanıyla kısa zamanda kucaklaşabilmiş ve benimsenmiş bir aday adayı.

Samsunluların yakından tanıdığı bu isim Aslan Karanfil

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini sürdüren Aslan Karanfil, 7 Haziran'da yapılacak Genel Seçimler için istifa dilekçesini sunduğunu sosyal medya üzerinden takipçilerine duyurmuştu.


Mesajında Cumhuriyetin kuruluşunun ve “Kurtuluşun” ilk meşalesinin yakıldığı, ilk kıvılcımın atıldığı kentte doğduğunu hatırlatan Karanfil, “Nasip oldu, ülkemin doğusundan batısına birçok yerde Kaymakam, Vali Yardımcısı, Genel Sekreter ve Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptım. Uygun görüldüğüm her pozisyonu işim, görevli gittiğim memleketimin her bir köşesini sılam bildim. Ama bu şehirden, doğduğum topraklardan hiç kopmadım. Nerede, hangi görevde olursam olayım Samsun'la ve Samsunlu hemşehrilerimle hep iletişim halinde kaldım. Doğduğum topraklara dair hep iyi düşüncelerim, hayır rüyalarım oldu.” diyerek kendisi için Samsun’un önemine dikkat çekmişti.

Mesajının devamında ise: “Ancak bu gün geldiğimiz noktada, genelde memleket meselelerinin gidişatına dair endişelerim, yerelde ise bir türlü hak ettiği yerde olamayan, kararlarının sadece belli kesimlerin inisiyatifine bırakıldığı, her kavganın ortasında sahipsiz, kısır çekişmelere mahkûm edilmiş, bir kentin gündemi önümüzde durmakta.

Kanaatim odur ki, mevcut durumda sorunlarımızı milli birlik ve dayanışma içerisinde bir an evvel çözüme kavuşturmamız, hep birlikte birlik ve beraberlik içerisinde olmamız artık her şeyden önce tarihi bir sorumluluk olarak karşımızdadır.” demişti

Aslan Karanfil Samsun Milletvekili Aday Adayı olarak siyasi hayatına Milliyetçi Hareket Partisinde başlayacak.

MHP’ye ve Samsun halkına çok şeyler katacağına inanılan Karanfil, bu gün adaylığını açıklayacağı biliniyor.

Aslan Karanfil Kimdir?

1970'de Samsun'da doğdu. Mülki idare amiri; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi'ni bitirdi. Kaymakam adaylığı, kaymakamlık ve vali yardımcılığı görevlerinde bulundu. Samsun İl Özel idaresi Genel Sekreterliği yaptı. İngilizce bilen Karanfil, evli ve 2 çocuk babasıdır.  

Samsun'da MHP'ye Karanfil Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.

Yorumlar (0)