Alexa

Samsun'da Turan Yolunda Türk Birliği Hamlesi

Kutlu Yol Derneği’nin Yönetim Kurulu belli oldu. Türk Kızılayı Samsun Şubesi eski Başkanı Mustafa Keskin Kutlu Yol Derneği'nin Genel Başkanı seçildi.

Samsun'da Turan Yolunda Türk Birliği Hamlesi
banner327
Türk Kızılayı samsun Şubesi eski Başkanı ve Samsun'da yeni kurulan Kutlu Yol Derneği'nin Genel Başkanı Mustafa Keskin yaptığı açıklamada; "Yolumuz; ‘Dilde, Fikirde, İşte Birlik Yolu’dur. Bu yol; ‘Kutlu Yol’dur." dedi.

Samsun'da Kısa bir süre önce kurulan ve adı “Kutlu Yol” olan “Dilde, Fikirde, İşte Birlik Yolu Derneği” ilk Olağan Genel Kurulu’nu yaptı.

Kutlu Yol Derneği’nin Yönetim Kurulu belli oldu. Dernek binasında yapılan Genel Kurul’da yönetim, denetim ve yüksek disiplin kurulu seçimleri yapıldı. 

Dernek binasında yapılan Genel Kurul’da yönetim, denetim ve yüksek disiplin kurulu seçimleri sonucucu görev alan isimler belli oldu.

İşte Kutlu Yol Derneği Genel Merkez yöneticileri:

Yönetim Kurulu Üyeleri:
Mustafa KESKİN Genel Başkan,

Hülya TOMBUL, Muharrem TOK, Murat KILIÇ, Nevin DALAY, Samet DEMİR, Afşin SOYSAL, Ali AYDIN, Hatice YAZICI, Ahmet DEMİR ve Çağrı KILIÇ. 

Denetim Kurulu Üyeleri:
Mehmet ŞANLI, Rıfkı DURMAZ, Koray BÜLBÜL, Kenan Kaya ve Faruk KARADENİZ 

Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri Olarak belirlendi:
Oktay DEMİR, Talat EYÜPOĞLU ve Mehmet Salih ÇOLAK 

 Yolumuz KUTLU YOL’dur.

Genel Başkan Mustafa Kesikin,Yönetim Kurulu adına ilgili yaptığı kısa açıklamada, Kutlu Yol derneğini kurarak üzerlerine çok özel bir görev aldıklarını kaydederek; “Büyük Türk düşünürü İsmail Gaspıralı’nın ‘Dilde, Fikirde, İşte Birlik’ kutlu ülküsünden yola çıkarak 09 Mayıs 2016 tarihinde, Dilde, Fikirde, İşte Birlik YoluKutlu Yol Derneği’ni kurduk. Yolumuz; ‘Dilde, Fikirde, İşte Birlik Yolu’dur. Bu yol; ‘Kutlu Yol’dur. Bu derneği kurarak, yönetim kuruluna seçilerek, üzerimize çok özel görev aldık. Bu özel görevimizi; Türk milletine hizmetin her türlü özel çıkarın üzerinde olduğu ve her Türk’ün milletinin hizmetinde olduğu bilinç ve anlayışıyla; İnsan haklarına saygı, saydamlık, katılımcılık, doğruluk, hesap verebilirlik, millet yararını gözetme ve hukukun üstünlüğü ilkeleri doğrultusunda yerine getireceğiz." dedi.

Gündüz oturmadan, gece uyumadan ölesiye birlikte çalışacağız

Dillerde ve gönüllerde yine Türk Birliği düşüncesi, ortak Türk alfabesi, ortak iletişim dili başta olmak üzere Türk dünyasının sürekli gelişimine, öngörülebilirlikle çabalayacaklarını belirten Keskin; “bu millet, bu devlet, bu yurt için gündüz oturmadan, gece uyumadan, ölesiye birlikte çalışacağız. Türk Dünyasına hizmet yolunda bu kutlu yolda bilim, kültür, sanat, iktisat, iş ve siyaset alanında Türk Dünyasının geleceğine hizmet veren, katkı sunan çalışmalar yapacağız. Türk Dünyasında Dilde Fikirde İşte Birlik paydasının hayata geçirilmesi, kardeş ülkeler arasındaki işbirliğinin daha da arttırılması yolunda gayret edeceğiz." dedi.

Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu – Kutlu Yol Derneği Genel Başkanı Mustafa Keskin; "Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün amacı olan; Yüce milletimizi layık olduğu çağdaş uygarlıklar seviyesinin üzerine yeniden çıkarılması yolunda azim ve kararlılıkla üstün gayret göstermeyi en öncelikli görev edinmiştir.” Şeklinde konuştu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 11:37
YORUM EKLE