Samsun'da Türkmenlere Yardım Seferberliği Devam Ediyor

Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şubesi Türkmenlere yönelik yardım seferberliğine devam ediyor.

Samsun 12.01.2015, 23:47 24.07.2016, 03:28
Samsun'da Türkmenlere Yardım Seferberliği Devam Ediyor
 Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şubesi Türkiye’ye sığınan ve Samsun’da yaşamını zor şartlar altında devam ettiren Irak’lı Türkmenlere yardım seferberliği başlattı.

Samsun’da çok sayıda Türkmen ailelerin yaşadığını tespit eden Türk Eğitim-Sen Şubesi acı gerçekler karşısında sessiz kalmadı.

Türk Eğitim-Sen Başkanı Levent Kuruoğlu, Doktor eşliğinde Türkmen ailelerin yaşadıkları evleri gezerek özellikle Türkmen çocuklarının sağlıklarının bozulduğunu, Yaşama elverişli kalacak yerlerinin olmadığını, yiyecek ve giyeceklerinin bulunmadığını tespit ettikten sonra harekete geçerek seferberlik ilan etti.

Samsun Türk Eğitim-Sen Başkanı Levent Kuruoğlu Facebook üzerinden bir açıklama daha yaparak şöyle dedi:

Daha önce duyurduğumuz 11 Türkmen ailesinden sonra her biri çok zor şartlarda yaşayan 10 Türkmen aile daha tespit ettik. En zoru ise 5 yaşında ki kız çocuğuna nasılsın dediğimde gözlerinden yaş gelmesine rağmen iyiyim demesiydi. Hastaneye götürdüğümüzde zatürre olmak üzere olduğu anlaşıldı. Ulaştırdığınız tüm yardımlar yerine ulaşıyor ve sayenizde hayata bağlanıyorlar.

Yardımlarını ulaştırmak isteyenler için irtibat telefonu:
03624325659
 

Samsun'da Türkmenlere Yardım Seferberliği Devam Ediyor Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.

Yorumlar (0)