Samsun'da Uyuşturucu Operasyonları

Samsun İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekipleri Samsun ve İlçelerinde uyuşturucu imal ve ticeretine karşı yürüttükleri operasyonda bir çok kişi gözaltına alındı.

Samsun 20.07.2017, 23:37
Samsun'da Uyuşturucu Operasyonları

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle: İlkadım ilçesi, Çelikalan Mahallesinde uyuşturucu madde imal ve ticareti ile yasadışı kenevir ekimi ve kubar esrar maddesinin ele geçirilmesine yönelik; 14 Temmuz 2017 tarihinde adli makamlardan alınan arama kararı ile Samsun İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Havza İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, şüpheli K.K. ve A.K.’nın evinde ve bahçesinde yapılan aramada; 610 kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir. Olay şüphelilerinden A.K. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, K.K. isimli şahsın ise yakalanması için çalışmalara devam edilmektedir. 

Havza ilçesi, Erikbelen Mahallesi, Orhan Sokak, Sevincer deresi mevkiinde uyuşturucu madde imal ve ticareti ile yasadışı kenevir ekimi ve kubar esrar maddesinin ele geçirilmesine yönelik; 14 Temmuz 2017 tarihinde Havza ilçesi adli makamlarından alınan arama kararı ile Samsun İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Havza İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince Sevincer deresi mevkii ormanlık alan içerisinde yapılan arazi arama ve tarama faaliyetinde, iki ayrı noktada toplam 797 kök kenevir bitkisi ve (5.980) gram Kubar Esrar maddesi ele geçirilmiş olup, olayla ilgili şüphelilerin yakalanmasına yönelik Havza Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda soruşturma başlatılmıştır.

Bafra ilçesi, İlyaslı Mahallesinde uyuşturucu madde imal ve ticareti ile yasadışı kenevir ekimi ve kubar esrar maddesinin ele geçirilmesine yönelik; 19 Temmuz 2017 tarihinde, Bafra ilçesi adli makamlarından alınan arama kararı ile Samsun İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Kuşluğan Jandarma Karakol Komutanlığı ile birlikte adı geçen şahsın evinde ve eklentilerinde arama yapılmış, arama sonucu (9) adet satışa hazır paketlenmiş vaziyette toplam (2.742) gram Kubar Esrar maddesi ele geçirilerek olay şüphelisi N.S.K gözaltına alınmıştır.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu