Samsun Eczacılar Odası'ndan ABD Başkanı Joe Biden’e 'Soykırım' Tepkisi

Türk Eczacıları Birliği Samsun Eczacı Odası Başkanı Ecz. Onur Ferhat KARACAN, Yönetim Kurulu Adına yayınladığı bildiride ABD Başkanı Joe Biden’ın “Soykırım” Açıklamalarına tepki gösterdi.

Samsun 25.04.2021, 17:23 25.04.2021, 22:34
Samsun Eczacılar Odası'ndan ABD Başkanı Joe Biden’e 'Soykırım' Tepkisi

ABD Başkanı Joe Biden’ın “Soykırım” Açıklamalarına İlişkin tepki gösteren Türk Eczacıları Birliği, Samsun Eczacı Odası Başkanı Ecz. Onur Ferhat KARACAN, Türkiye'nin dün olduğu gibi bugün de gerekli cevabı en doğru şekilde vereceğini belirtti. 

Türk Eczacıları Birliği, Samsun Eczacı Odası tarafından yapılan basın açıklaması şöyle:

"ABD Başkanı’nın sorumsuzca, tarihi gerçeklerden uzak, ülkemizi küçük düşürme maksadı taşıdığı net olan, siyasi çıkarları gözeterek yaptığı açıklamayı reddediyoruz. Bu açıklama milletimize atılan bir iftiradan öteye gidememektedir. Öte yandan ABD iç siyasetinin dinamikleri uğruna tarihi gerçekler değiştirilemez, saptırılamaz. Biliyoruz ki Türkiye, dün olduğu gibi bugün de gerekli cevabı en doğru şekilde verecek, tarihinden ve gerçeklerden aldığı güçle kararlı duruşunu sergileyecektir. Tarihi yeniden yazmak adına yapılan popülist ve emperyalizmin kaynağından gelen açıklamalar, hata olmaktan öteye gidemez. Bizler, “Yurtta barış, dünyada barış” diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden gidiyor; kelimelere değil bir arada yaşayabilme kültürüne inanıyor, ilgili açıklamayı şiddetle reddediyor ve kınıyoruz."


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)