Samsun Eğitim Bir Sen’in Maarif Hareketi anketi sonuçlandı

Samsun Eğitim Bir Sen, Maarif Hareketi Değerlendirme anketi düzenledi. Düzenlenen ankete kısa sürede 2000’in üzerinde katılım olduğu görüldü.

Samsun 03.11.2020, 22:50 03.11.2020, 22:55
Samsun Eğitim Bir Sen’in Maarif Hareketi anketi sonuçlandı

Samsun Eğitim Bir Sen’in Maarif Hareketi anketi sonuçlandı. Düzenlenen ankete kısa sürede 2000’in üzerinde katılım olduğu görüldü.

Anketle ilgili bilgi veren Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız; “Samsun Maarif Hareketi Projesinin uygulayıcıları tarafından değerlendirmesini yapmak üzere gerçekleştirmiş olduğumuz anketimize katılım sağlayarak soruları cevaplandıran eğitim çalışanlarımıza öncelikle teşekkür ediyoruz. 2016 - 2019 yılları arasında uygulamada kalan projeye, sonlanmasına rağmen nihai raporlaması yapılmadan 2020 yılı itibari ile yeniden onay alınmıştır.”dedi.

Anketin sonuçlarıyla ilgili de bilgi veren Başkan Yıldız; “ Yapmış olduğumuz ankete göre eğitim çalışanlarımızın Samsun Maarif Hareketi Projesi hakkında genel kanaati şu şekilde özetlenebilir; Bu projenin eğitime katkısının olmadığı, eğitim çalışanlarının üzerine yük olduğu, Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal Etkinlikler Modülü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Kalite Takip Sisteminin uygulandığı yerde Maarif Hareketi projesinin eğitim çalışanlarının asli görevlerini yerine getirmesine engel teşkil ettiği, bu açıdan eğitime olumsuz etkisi olduğu sonucunu ortaya koymuştur.”dedi.

Başkan Yıldız açıklamasını; “Bu sonuç İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından doğru okunarak eğitimcilerin üzerindeki bu ağır yük alınmalı, Samsun eğitimi, maarif hareketi projesi sonlandırılarak bu kamburdan kurtarılmalıdır.” diye tamamladı.

Yorumlar (2)
Mehmet bahadır 3 ay önce
Anketi defalarca ben kendim doldurdum. Her anket toplam 30 sn de doldurulabiliyor.10 kişi her dakika 20 doldurma yapabilir.Yani saatte 1.200 iki saatte 2000 den fazla anket doldurması demek.Güzel tezgah.
Bir Eğitimci 3 ay önce
Kişi kendinden bilir işi, demişler , sende sahtekarlık varsa kim engelleyebilir.