Samsun Gazeteciler Cemiyeti'nden Mesaj

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Samsun 24.07.2016, 21:21 25.07.2016, 17:12
Samsun Gazeteciler Cemiyeti'nden Mesaj

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak gazetecilerin  basın bayramını kutladı.

Erdoğan'ın kutlama mesajı şöyle;

"Ülkelerin gelişiminde çok önemli bir yere sahip olan basının, halkı bilgilendirme, eğitme, kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri bulunduğunu ifade eden Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan, Basın, meslek ilkeleri ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda, kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde büyük bir güce sahip olduğunu" ifade etti.


Erdoğan;"Son dönemde yaşanan menfur darbe girişimi gösterdi ki milli değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlükleri temel alan bir anlayışla görevini yerine getiren basın organları demokrasilerin en büyük güvencesidir. Milli iradeye vurulmak istenen bu kalkışmada, milli birlik ve bütünlüğümüzü koruyucu tutum ve yayınlarından dolayı basın mensuplarımız her türlü övgü ve takdiri hak etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın emekçisi arkadaşlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramının en kalbi duygularla kutluyor, işerinde kolaylık ve meslek hayatlarında başarılar diliyorum" dedi.
 

Samsun Gazeteciler Cemiyeti'nden Mesaj Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.


 
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)