Samsun Korfez Yat Limanı Derneği Neden Kuruldu?

Samsun Korfez Yat Limanı Derneği kurucu Başkanı Bayram Uzunoğlu, "Derneğimiz samsunu seven samsunumuzda fikirleriyle manevi destek sağlamak isteyen herkese açıktır." dedi.

Samsun 06.01.2022, 10:50
Samsun Korfez Yat Limanı Derneği Neden Kuruldu?

Samsun Korfez Yat Limanı Derneği kurucu Başkanı Bayram Uzunoğlu, Samsun'un bir deniz kenti olması sebebiyle denizden yeteri kadar istifade edilemediğini belirterek şaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

Samsun Korfez Yat Limanı Derneği Neden Kuruldu?

Sahil kenti olan Samsun ilimizde denizde ve her türlü su şartlarında yüzme becerisi ve cesareti kazandırmak ve kaliteli yüzücülerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak SCUBA (Tüplü dalış) ve serbest dalış sertifika eğitimi vermek yelken dahil her türlü su sporlarının gelişmesine ve sürekli öğrenen ve gelişen yetişkin ve bilinçli eğitimler vermek su sporlarına sporcu yardımcı olma konusunda bilinç ve müdahale kabiliyeti geliştirerek bu alanda eğitimler vermek Samsun ve ülke genelinde vuku bulacak sel su faaliyetlerinde açıl yardıma hazır müdahale ekibi oluşturmak amacıyla kurulmuştur.

VATANDAŞ ATAKUM SAHİLİNDE KUM KAYMALARINDAN RAHATSIZ

Derneğimiz samsunu seven samsunumuzda fikirleriyle manevi destek sağlamak isteyen herkese açıktır.

SAMSUN bir deniz kenti olması hasebiyle denizden yeteri kadar istifade edilemediğini ifade eden Uzunoğlu, "İçinde sahsımda olmak üzere yazın yüzmek için bir yer bulamamaktayız. Samsunlu kardeşlerimizin uzun süredir denize ayaklarını bile sokmadıklarını ifade etmektedirler. sebebi sorulduğunda atakum sahili kum kaymalarından dolayı güvenli olmadığını beyan etmektedirler." dedi.

HIRSIZLIĞA KARŞI ÖNLEM ALINMALI

Başkan Bayram Uzunoğlu, Körfez bölgesindeki kayık barınaklarında gelişi güzel, düzensiz, güvenliksiz bir ortam mevcut olduğunu, kayığı olan kişilerin fırtına olduğunda akıları sürekli orda olduğunu, hırsızlığa karşı da hiçbir önlem alınmadığını belirterek, bu nedenle kameralarla etrafın izlenilmesini, ya da özel güvenlikle insanların içlerinini rahat ettirilmesini istedi.

Bayram Uzunoğlu yazılı basın açıklamasını şu şekilde bitirdi:

"Samsun halkımızı denizle barıştırmak gereklidir samsunumuzda deniz akvaryumu çok da yakışır körfez limanındaki köprünün yerinin değişmesiyle orada biriken kum yığınlarının yok edileceğini düşünenlerdenim orada küçük yaşta yelkenleriyle acılan evlatlarımızı izlemek ayrı bir güzellik arz edecektir. Bu vesileyle samsunumuza hizmeti bir vazife addederek bu yola çıktık şu gök kubbede bir güzel seda bırakmaktır amacımız."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
mehmet 5 ay önce
tebrikler başarıların devamını bekliyoruz