Alexa

Samsun Milletvekili Aday Adayları

YSK'nın erken seçimle ilgili kararının resmi gazetede yayımlanmasının ardından partiler 24 Haziran milletvekili seçimi için aday adaylığını kabul etmeye başladı. Peki Partilerin Samsun Milletvekili Aday Adayları belli oldu mu? Ak Parti aday adayları, MHP aday adayları, chp aday adayları, İyi Parti aday adayları kim olduğunu merak ediyor.

Samsun Milletvekili Aday Adayları

24 Haziran milletvekili seçimi için Partiler aday adaylığını kabul etmeye başladı.Vatandaşlar partilerin aday adaylarını merak ediyor. Peki, Ak Parti Samsun Milletvekili Aday Adayları kim? CHP Samsun Milletvekili Aday Adayları kim? MHP Samsun Milletvekili Aday Adayları kim? İYİ Parti Samsun Milletvekili Aday Adayları kim? 


Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği için 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimler için partiler aday adaylıklarını kabul etmeye başladı. Samsun'da seçime girecek olan Partilerin Aday Adayları listelerini kapsamhaber'den bu sayfadan takip edebilirsiniz.


YSK'nın 262 sayılı kararıyla, kamu görevlilerinin istifa etmesi gerekenler için 26 Nisan saat 17.00 olarak belirlendi. 

YSK kararında, TBMM'nin genel seçimlerin yenilenmesi ve seçimin 24 Haziran'da yapılmasına ilişkin kararın 20 Nisan'daki birleşimde kararlaştırıldığı ve bu kararın aynı gün mükerrer Resmi Gazete'de yayımlandığı vurgulandı. YSK kararında, kamu görevlilerinden adaylık için istifa edeceklerin ve emeklilik dilekçesi vererek ayrılacak olanların en geç 26 Nisan Perşembe gününe kadar dilekçelerini kurumlarına vermeleri istendi.

Ak Parti Samsun Milletvekili Aday Adayları:


Ak Parti Samsun Milletvekili Aday Adayları Listesi yayınlandığında burada isimler yer alacak.

CHP Samsun Milletvekili Aday Adayları:

CHP Samsun Milletvekili Aday Adayları Listesi yayınlandığında burada isimler yer alacak.

Miilliyetçi Hareket Partisi  Samsun Milletvekili Aday Adayları:

Abdurrahman ÇAMAŞ      
Cemalettin KOLA                            
Erdem OKAN      
Erhan USTA         
Hami KORKMAZLI
Hasan OKUR     

Mine AKTAŞ 
Murat CAMADAN        
Osman DEMİRŞAHİN
Osman TEBER 
Resul ŞAHİN
Şaban YELMENOĞLU
Yücel ŞAHİN
Yakup AKIN                                    
Yüksel ÜNAL

İYİ Parti Samsun Milletvekili Aday Adayları:

İYİ Parti Samsun Milletvekili Aday Adayları Listesi yayınlandığında burada isimler yer alacak.

Ak Partinin tahmini aday adayı listesi şöyle:

ABDULLAH KURUMAHMUTOĞLU, ADEM GÜNEY, ADEM TUNCER, ADİL TOK, AHMET AKÇA, AHMET DEMİRCAN, AHMET YENİ, ALİ AKYÜZ, AKİF ÇAĞATAY KILIÇ, BAHRİ KESİCİ, BEKİR PARLAK, BİNNUR ŞAHİNOĞLU, CEMAL YILMAZ DEMİR, ÇAKIR ÖZTÜRK, ÇİĞDEM KARAARSLAN, DAVUT ASLANPAY, DURSUN ÖZGÖREN, Elif Coşkun BİLGİN, EMİNE KARAÇUHA YILMAZ, ERKAN MALKOÇ, EYÜP KAHVECİ, FATİH ÖZTÜRK, FUAT KÖKTAŞ, HASAN BASRİ KURT, Hasan TALAK, HASAN TAHSİN ŞENGÜL, HALUK BÜLBÜL, HÜLYA KORKUT, HATİCE YAVUZ, HALUK TAN, HÜSEYİN AVNİ ÇATAL, HÜSEYİN YILMAZ, Kaya AŞÇI, KÜRŞAD GÜNDOĞDU, KAMURAN ÖZDEN, MAHMUT ÖZBAY, MİNE RABİA UZUN ERBİLGİN, Muharrem GÖKSEL, NECMİ ÇAMAŞ, MUSA UZUNKAYA, MUSTAFA ÇAKIR, MUSTAFA DEMİR, MUSTAFA CANDAL, MUSTAFA TOPAL, NECATİ MENEK, MEHMET TEYYARE, NECATİ DEMİR, ORHAN KIRCALI, OSMAN TURHAN, ÖZLEM MARAŞ, SİNAN GÖÇ, SUAT KILIÇ, Talip ÖZTÜRK, SÜLEYMAN KALDIRIM, SULTAN SEYHAN Tanju ÇOLAK, Yılmaz HOCAOĞLU, YUSUF ZİYA YILMAZ, ZEYNEP KARAGÖL

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 12:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan Fettahoğlu
Furkan Fettahoğlu - 9 ay Önce

Eğer hak, adalet ve liyakat varsa;
Adem Güney
Kamuran Özden
Adem Bektaş gibi insanlar yazılmalı...Yusuf Ziya ve Ahmet Yeni gibi yaşlılarla, Fuat Köktaş gibi varlığı ve yokluğu belli olmayan, servetine servet katan, yada Fetö şaibeli insanlardan uzak durmak lazım.

Usta
Usta - 9 ay Önce

Suat kilic