Samsun Milletvekili Köktaş'tan 2 bin 500 kişiye 2. iftar

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 2 bin 500 kişiyi evinin bahçesinde iftarda ağırladı.

Samsun 03.06.2017, 23:34 03.06.2017, 23:46
Samsun Milletvekili Köktaş'tan 2 bin 500 kişiye 2. iftar

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, yaptığı konuşmada, “Bizler burada emniyet ve güven içerisinde iftarlarımızı açıyoruz ama bombaların altında oruç ibadetlerini yerine getirmek isteyen dünyanın muhtelif yerlerinde birçok Müslüman kardeşimiz var” diye belirtti.

EMNİYET VE GÜVEN İÇERİSİNDE İFTARIMIZI AÇIYORUZ


Milletvekili Fuat Köktaş, geleneksel hale getirdiği 2 günlük iftar programının ikincisini Çarşamba'da evinin bahçesinde gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 bin 500 davetlinin katıldığı iftar programında konuşma yapan Köktaş, bazı ülkelerde Müslümanların savaş ortamı içerisinde oruç tutarak, iftar açtığına dikkat çekti.

Fuat Köktaş, “Geleneksel hale getirdiğimiz iftar programının bu yılki ikincisini bu akşam gerçekleştirmiş olduk. Ramazan ayı, manevi iklimlerin birleştiği ve insanların yardımlaşmasının en üst seviyeye çıktığı nadide aylardan bir tanesidir. Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum. Bizler burada gönül hoşluğu, emniyet ve güven içerisinde iftarlarımızı açıyoruz. Ama top mermilerinin, silah mermilerinin, tank seslerinin altında oruç ibadetlerini yerine getirmek isteyen dünyanın muhtelif yerlerinde birçok Müslüman kardeşimiz var. Allah onlara da kolaylıklar versin. Bizim güven ve huzur içerisinde ibadetlerimizi yapmaya vesile olan, bu ülke için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yine bu uğurda canlarını feda etmeye hazır olan, uzuvlarını kaybeden, hastanelerde tedavi olmak için yatan tüm kardeşlerimize Allah’tan şifa diliyorum. Ramazan ayının ve bayramın herkes için iyi geçmesini diliyorum” dedi. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu