Samsun Milli Eğitim Müdüründen Önemli Duyuru

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin GİRGİN Bakanlık tarafından eğitim ve öğretim desteği ile ilgili sorulara cevap verdi.

Samsun 13.08.2014, 00:25 24.07.2016, 00:51
Samsun Milli Eğitim Müdüründen Önemli Duyuru

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin GİRGİN  Bakanlık tarafından eğitim ve öğretim desteği ile ilgili sorulara cevap verdi.

Samsun Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin'ir basın açıklaması şöyle

 Son günlerde basında yer alan özel okullarda öğrenim görecek öğrencilere, Bakanlığımız tarafından verilecek olan eğitim öğretim desteği ile ilgili kamuoyunda oluşan sorulara açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamaların yapılmasına gerek duyulmuştur.

Herhangi bir okulda kaydı görünmeyen Anaokulu ve Anasınıfı öğrencilerinin velileri/vasileri, okul öncesi eğitim yapılan resmi okullara aday kaydını yaptırarak, İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim okullarında kayıtlı öğrencilerin velileri/vasileri ise kayıtlı oldukları resmi okul müdürlüklerine giderek eğitim ve öğretim desteği için Bakanlığımızın internet ortamındaki e-okul modülü içinde bulunan “Özel Kurumlar Eğitim ve Öğretim Desteği” menüsü üzerinden 08-18 Ağustos 2014 tarihleri arasında başvuru yapacaklardır. Başvuru esnasında yanlış bilgi ve belge sunanların başvuruları ve eğitim-öğretim desteği hakları geçersiz sayılacak olup, başvuru sahipleri hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Eğitim öğretim desteği alacak öğrencinin birlikte yaşadığı aile bireylerine ait 2014 yılı Haziran ayı toplam gelir durumunu gösteren vergi dairesi, muhasebe birimleri veya ilgili kişi, kurum ve kuruluşlardan alınacak belge ile varsa uluslararası federasyonlarca yapılmış olan ve öğrencinin katılmış olduğu olimpiyatlar ve resmi makamlarca ulusal ve il düzeyinde yapılan yarışmalarda alınan derecelere ( birinci, ikinci, üçüncü ) ait belgelerin asıllarını ibraz etmek şartıyla birer örneği ve öğrencinin üniversitede öğrenim gören kardeşleri varsa, kardeşlerin öğrenim durumunu veya üniversitede okumaya hak kazandığını gösteren belgeler başvuru esnasında okul müdürlüğüne teslim edilecektir.

Bakanlığımız tarafından ilimiz genelinde; okul öncesi için 486 öğrenciye, ilkokul için 678 öğrenciye, ortaokul için 942 öğrenciye, ortaöğretim için 1112 öğrenciye, toplamda 3217 öğrenciye eğitim öğretim desteği verilecektir.

Eğitim öğretim desteği almaya hak kazanan öğrenciler Bakanlığımız tarafından 28 Ağustos 2014 tarihinde ilan edilecektir. Öğrenci velileri/vasileri 5-9 Eylül 2014 tarihleri arasında okul müdürlüklerine giderek e-okul sistemi üzerinden 15 okulu geçmemek üzere tercihlerini yapabileceklerdir.

Uzun süreli tedavi gördüğünü sağlık raporu ile belgelendirenler hariç olmak üzere, bulundukları sınıfta sınıf tekrarı yapmış olanlar ile özel okullarda halen kayıtlı olan öğrenciler ve eğitim öğretim desteği almak istediği okul türünün kayıt ve nakil şartlarını taşımayanlar başvuru yapamayacaklardır.

 

Samsun Milli Eğitim Müdüründen Önemli Duyuru Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.

Yorumlar (0)