Samsun Polisi, Uyuşturucu Satıcılarına Göz Açtırmıyor

Samsun Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü sokak satıcılarına göz açtırmıyor. İstihbari bilgileri değerlendiren polis, düzenlediği baskınlarla uyuşturucu satıcılarına karşı amansız bir mücadele veriyor.

Samsun 20.01.2017, 14:50 20.01.2017, 15:33
Samsun Polisi, Uyuşturucu Satıcılarına Göz Açtırmıyor

Samsun Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince piyasaya sürülecek olan uyuşturucu maddelere ve sokak satıcılarına yönelik yürüttüğü çalışmalar esnasında elde edilen istihbari bilgileri değerlendirerek uyuşturucu satıcılarına göz açtırmadı.

Samsun Valiliği tarafında yapılan açıklama şöyle;

İstanbul ilinden hareket eden ve Samsun iline uyuşturucu madde getireceği tespit edilen 34 plakalı bir araç takibe alındı. 19.01.2017 günü saat 18:40 sıralarında Samsun Ankara karayolu üzerinde durdurulmuş, araçta yapılan aramada arka tampon bölgesine yapılan zula bölmesine gizlenmiş vaziyette 5300 adet ecstascy hap ele geçirildi.

Araç içerisinde bulunan İ.Y. ve yabancı uyruklu Y.S uyuşturucu madde nakletmek suçundan gözaltına alındı. Olayla bağlantılı olduğu değerlendirilen bir şüpheli de Samsun’da yakalanarak gözaltına alındı.

Samsun’da yakalanan şüphelinin ikamet müştemilatında yapılan aramada 1 adet pompalı tüfek ile 39 adet tüfek kartuşu elde edilmiş, şüphelinin yanında bulunan bir başka şahsın üzerinde yapılan aramada da 9 mm çapında 1 adet ruhsatsız tabanca ve 7 adet tabanca mermisi ele geçirildi.Uyuşturucu ile ilgili yakalanan 3 şüpheli de adli mercilere sevk edilenlerle ilgili soruşturma çok yönlü olarak devam ediyor.

Uyuşturucunun Samsun’a girmemesi ve sokak düzeyinde ulaşılabilirliğinin önlenmesine yönelik etkin operasyonlara kararlılıkla devam ediyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)