Samsun Sanayi Sitesi’nde Yangın Neden Çıktı?

Samsun 19 Mayıs Sanayi Sitesi’nde bu sabah meydana gelen ve birçok iş yerinin hasar gördüğü yangın korkulu anlar yaşattı.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yangın ile ilgili açıklama yaptı.

Samsun 28.01.2021, 21:54
Samsun Sanayi Sitesi’nde Yangın Neden Çıktı?

19 Mayıs Sanayi Sitesi’nde bu sabah meydana gelen ve birçok iş yerinin hasar gördüğü yangın ile ilgili açıklamada bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yangını kontrol altına alan İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinden bilgi aldı.

Samsun’un 19 Mayıs Sanayi Sitesi’nde bu sabaha karşı meydana gelen yangının Motor yağı deposu ile bitişiğindeki mobilya imalathanesinde çıktığı, rüzgarın etkisiyle büyüdüğü, alevlerin biranda yükseldiği belirtildi. Alevler, bölgede bulunan hurdacı, reklamcı ve kamyon filtreleri satan iş yerlerine de sıçradı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin müdahale ettiği ve güçlükle kontrol altına alınan yangında maddi hasar meydana geldi.

İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin’de bölgede ekiplerin başında bulundu. Güçlükle kontrol altına alınan yangınla ilgili soruşturma sürüyor.

Bu sabah bölgeye giderek yangınla ilgili bilgi alan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş yeri sahiplerine de “geçmiş olsun” dileklerini iletti. Ekiplerin kısa sürede yangın mahalline ulaşarak müdahalede bulunduğunu ifade eden Başkan Demir, “İtfaiyemiz yangın yerine çok kısa sürede yetişti. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen ve bölgedeki diğer iş yerlerine de sıçrayan yangın kontrol altında. Yangının asıl çıkma sebebi itfaiyemizin raporundan sonra belli olacaktır. Tesellimiz yangında yaralanma ve ölüm olmamasıdır” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)