Samsun Sebze ve Meyve Hali Derneği Başkanı Ekiz güven tazeledi

Samsun Sebze ve Meyve Hali Komisyoncuları Yardımlaşma Derneği Başkanı Burhan Ekiz, derneğin Olağan Genel Kurulu'nda yeniden başkan seçilerek güven tazeledi. Peki Burhan Ekiz kimdir, ne iş yapar?

Samsun 21.10.2020, 11:36 21.10.2020, 11:54
Samsun Sebze ve Meyve Hali Derneği Başkanı Ekiz güven tazeledi

Burhan Ekiz, Samsun Sebze ve Meyve Hali Komisyoncuları Yardımlaşma Derneği Olağan Genel Kurulu'nda yeniden başkan seçildi.

Burhan Ekiz Kimdir?

2014 yılından itibaren Samsun Sebze ve Meyve Hali Komisyoncuları Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Burhan Ekiz, gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul'da yeniden başkanseçilmesinin ardından yaptığı açıklamada, Azerbaycan'a destek verdiklerini, Azerbaycan'ın yanında olmayı sürdüreceklarini söyledi.

KAÇAK SEBZE VE MEYVE EKONOMİYE ZARAR VERİYOR

Sebze ve Meyve Hali içerisindeki yaptıkları ticaretle tüketicinin sofrasına en ucuz fiyatlarla ürün sunmayı amaçladıklarını belirten Başkan Ekiz, Hal esnafı olarak kayıt dışı diye adlandırılan kaçak sebze ve meyvenin hem ülke ekonomisi açısından hem de ürünün güvenilirliği açısından sorun teşkil ettiğini dile getirdi. 

Başkan Ekiz yaptığı açıklamada, "Elimizde satışa sunulan ürünlere hal kayıt sistemi tarafından satış künyesi verilmektedir. Tüketici satış künyesi sorgulandığında ürünün nereden geldiği cinsi ve ne kadar ücret karşılığında alınıp satıldığını anlayabilmektedir. Bu da tüketici tarafından olumlu karşılanmaktadır." dedi.

BAŞKAN MUSTAFA DEMİR'E TEŞEKKÜR

Burhan Ekiz, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile hal esnafının uyum içerisinde çalıştıklarından belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e hale verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek açıklamasını şöyle sürdürdü: Aynı zamanda Samsun AK Parti İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Burhan Ekiz Azerbaycan'a destek verdiklerini de belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Azerbaycan'ın haklı davası için verdiği mücadele karşısında Türkiye'nin tüm imkanları ile dost ve kardeş Azerbaycan'ın yanında olmayı sürdüreceğini ifade etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)