Samsun Şehidini Gözyaşları Arasında Toprağa Verdi

Şırnak ili Beytüşşebap ilçesinde silahını temizlerken kazayla kendini vurarak şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet KARATUT’un, Bafra ilçesi Balıklar Mahallesi Camii’nde kılınan ikindi namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Samsun 11.04.2017, 00:35 11.04.2017, 00:43
Samsun Şehidini Gözyaşları Arasında Toprağa Verdi

Gençlik ve Spor Bakanı  Akif Çağatay KILIÇ ve beraberinde Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN ile birlikte, Şırnak ili Beytüşşebap ilçesinde silahını temizlerken kazayla kendini vurarak şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet KARATUT’un, Bafra ilçesi Balıklar Mahallesi Camii’nde kılınan ikindi namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Şehidimizin cenaze namazı Bafra ilçesi Balıklar Mahallesi Camii’nde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, Vali  İbrahim ŞAHİN, Samsun Milletvekilleri Orhan KIRCALI, Hasan Basri KURT, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb Ünsal AĞAOĞLU, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, askeri, adli ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehidimizin yakınları  ve binlerce vatandaşın katılımı ile ikindi namazına müteakip kılındı.
 
İlçe Müftüsü Necmettin KAYA tarafından kılınan cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı. Daha sonra şehidimizin cenazesi askerlerin omuzunda cenaze aracına konularak defnedilmek üzere Sarıkaya Mahallesi’nde bulunan aile kabristanlığına götürüldü. Sonrasında şehidimiz Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet KARATUT’un naaşı okunan Kur'an-ı Kerim eşliğinde Sarıkaya Mahallesi’nde bulunan aile kabristanlığında gözyaşları asasında toprağa verildi.
 
Defin töreninin ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, şehidimizin naaşına sarılı şanlı bayrağımızı şehidimizin babası Hasan KARATUT'a, fotoğrafını şehidimizin kardeşi Celalettin KARATUT’a öperek teslim etti.

Yorumlar (0)