Samsun Tabip Odasına Kadın başkan; Uzm.Dr. Funda Furtun Aday

Çağdaş Hekim Grubu tarafından yönetilen Samsun Tabip Odasına kadın başkan aday oldu. Samsun Tabip Odasına da bir kadın hekimin aday olması heyecan oluşturdu. Peki Samsun Tabip Odasına aday olan Uzm Dr. Funda Furtun kimdir?

Samsun 23.07.2020, 20:59 23.07.2020, 21:29
Samsun Tabip Odasına Kadın başkan; Uzm.Dr. Funda Furtun Aday

Uzman Dr. Funda Furtun Samsun Tabip Odası Başkan adayı oldu. Pandemi sebebiyle geciken seçimli olağan genel kurulunu 16 Ağustos 2020 tarihinde yapacağını açıkladı. Aday gösterilen ve heyecan yaratan Uzm. Dr. Funda Furtun kimdir, nerelidir? merak edildi.

Samsun Hekimlerinin çoğunun oyunu alan Çağdaş Hekim Grubu, Samsun Tabip Odası tarihinde bir ilke daha imza atmak için çalışmalarına başladı. Samsun Tabip Odası tarihinde ilk kez oda başkanın bir kadın hekim olmasını arzu ettiklerini belirten grup, Uzm.Dr. Funda Furtun başkanlığında bir ekiple gideceklerini ilan etti.

Bütün hekimleri kucaklayan, birleştirici bir Tabip Odası için yönetim kurulu ile hizmet etmeye devam edeceklerini belirten Dr. Funda Furtun yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Samsun Tabip Odası şehrimizin önemli sivil toplum örgütlerinden biridir. Çağdaş Hekim Grubunun temel anlayışı içinde önemli hizmetler yaptı. Bir hekim olarak ve bir hekim eşi olarak Samsun’da çalışan tüm hekimleri en zor günlerimde yanımda hissettim. Bu sebeple tüm meslektaşlarıma müteşekkirim. Samsun Tabip Odası tüm hekimlerin örgütüdür, içinde olduğum yönetim altında da bu şiarla çalışmıştır. Böyle de kalmaya da devam edecek. Başkan seçildiğim takdirde temel önceliğim ötekileştirmeyen, tüm hekimleri kucaklayan, birleştirici bir Tabip Odası için yönetim kurulumuz ile hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm Samsun hekimlerini meslek odalarına sahip çıkma adına oy kullanmaya davet ediyoruz” 

Samsun Tabip Odası seçimli olağan genel kurulu 16 Ağustos tarihinde gerçekleşeceği belirtildi.

Funda Furtun Kimdir, Nerelidir?

Samsun Çağdaş Hekimi grubunun desteğiyle Samsun Tabip Odası başkanlığına aday olan Uzm Dr. Funda Furtun kim olduğu meslekdaşları ve vatandaşlar tarafından da merak edildi.

Amasya da doğan Funda Furtun, 1989 Ondokuz Mayıs Üniversitesi mezunudur. Tıp Fakültesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji ihtisası yapan Funda Furtun, 1996 yılında uzman oldu. Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi, Samsun Eğitim ve Araştırma hastanesinde görev yapan Dr. Funda Furtun halen Özel Atasam Hastanesinde görev başında bulunmaktadır. 2001-2002 ve 2018-2020 yılları arasında iki kez Samsun Tabip Odası yönetim kurulu üyeliği yapan Dr. Funda Furtun, 29 Mayıs 2015 yılında görevi başında silahlı saldırıya uğrayarak şehit olan Dr. Kamil Furtun’un eşidir. Furtun, bir erkek evlat annesidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı