Alexa

Samsun Tarım Fuarı 5. Kez Kapılarını Açıyor

Samsun Tarım Fuarı 5. Kez Kapılarını Açmaya Hazırlanırken, TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, konuyla ilgili bilgi verdi.

Samsun Tarım Fuarı 5. Kez Kapılarını Açıyor

TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, Bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan Samsun Tarım Fuarı’nın bölge ekonomisine büyük katkı sağladığını, her geçen yıl fuarcılık konusunda büyüme kaydettiklerini belirtti.

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Birliği, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ziraat Mühendisleri Odası, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), 19 Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in değerli destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan TÜYAP Samsun 5.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 25 – 29 Eylül 2019 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek

TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, Samsun Tarım Fuarı ile ilgili yaptığı açıklamada, bu sene de yeni ürün ve teknolojileri görmek ve ticari fırsatlar sağlamak için tüm çiftçileri ve sektör temsilcilerini fuara davet ettiklerini belirtti.

Çamaş, “Bu yıl beşincisini gerçekleştireceğimiz Samsun Tarım Fuarı’nın bölge ekonomisine büyük katkı sağladığını, her geçen yıl fuarcılık konusunda büyüme kaydettiklerini" belirterek, " Samsun Tarım Fuarı, bölgenin en kapsamlı ve en büyük fuarı haline gelmiştir. Yerli ve yabancı büyük firmaların Fuarda yer alması, Samsun başta olmak üzere bölgemizin tarım sektöründe önemli bir konumda bulunduğunun göstergesidir. Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı; bölgesel anlamda sektörün en önemli etkinliği olmuştur, Türk çiftçisi ve üreticisi için çok önemli bir buluşma platformu haline gelmiştir." dedi.

Oğuzhan Çamaş: Samsun Tarım Fuarı’nı ziyarete gelecek on binlerce çiftçinin tarım sektöründeki son teknolojileri yakından takip etme olanağı bulacağını ifade ederek şunları söyledi:

"Samsun Tarım Fuarımızla ilgili yapılan yurtiçi ve yurtdışı tanıtımlar neticesinde, yerli ve yabancı iş adamlarının profesyonel anlamda katılımcılar ile bağlantılar kurmasını sağlayarak, bölge ticaretine katkıda bulunacağız. Ayrıca, başta Samsun ve ilçeleri olmak üzere, Ordu’dan Erzurum’ a, Sinop' tan Tekirdağ' a özellikle Karadeniz ve İç Anadolu olmak üzere Otuzun üzerinde şehirden Samsun 5.Tarım Fuarı'nı ziyaret etmeye gelen çiftçiler ve sektör temsilcileri; sektördeki yenilikleri, teknolojideki gelişmeleri takip etmelerine ve verimli tekniklerle üretim yapılmasına, Samsum Tarım Fuarı vesilesi ile imkân sağlanacağız, bu sene de yeni ürün ve teknolojileri görmek ve ticari fırsatlar sağlamak için tüm çiftçileri ve sektör temsilcilerini fuara davet ediyoruz."

Yurt Dışından Alım Heyetleri Ağırlanacak

Yurt içindeki ve yurt dışındaki tanıtım faaliyetlerini 1 yıl boyunca aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Çamaş, 5. Samsun Tarım Fuarı’nda bu yıl İran, Azerbaycan, Gürcistan, Umman, Arabistan, Filistin, İsrail, Ürdün, Lübnan, Irak, Sudan, Cezayir, Fas, Libya ve Mısır gibi ülkelerden iş adamı alım heyetlerini ağırlanacağını belirterek, Alım heyetleri ve firmaların İkili iş görüşmeleri yapılacağını böylelikle önemli iş bağlantılarının kurulmasında etkili olacağını söyledi. Ayrıca fuarın, ülkeler arasında ticari bir köprü oluşturarak ülke ekonomisine önemli katkıları olduğununda altını çizen Çamaş, açıklamalarını şöyle devam ettirdi:

Fuarın Onur Konuğu Vezirköprü

Vezirköprü’nün 5. Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın Onur Konuğu olacağını belirten Oğuzhan Çamaş “Vezirköprü ilçemiz, bu yıl fuarımızın onur konuğu olacak.Tarım Fuarında Vezirköprü’nün tarımsal ürünleri tanıtılacak, Vezirköprü’ye özgü ikramlar yapılacak ve özellikle 'Vezirköprü’nün tarım ekonomisi, tarımdaki geleceği, tarımının verimliliğini artırmak ve geliştirmek için ne yapabilir’ gibi düşünceler masaya yatırılacak” dedi.

Samsun 5. Tarım Fuarına İlgi Büyük

Etkili pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine hız verdiklerini Karadeniz Bölgesi ve çevresindeki tüm illerde ve köylerde Samsun Tarım Fuarı’nın tanıtımlarını yaparak daha erken bir farkındalık sağlamayı hedeflediklerini söyleyen Oğuzhan Çamaş “Karadeniz’de en büyük sektör tarımdır ve bizler de tarıma hizmet ediyoruz. Yerel yönetimlerimizle kol kola vererek, çiftçilerimize ve hizmet için bu fuarları gerçekleştiriyoruz. Firmalar, şimdiden talepte bulunmaya başladılar. Fuarımızdan stant almak isteyenlerin talepleri her geçen gün artıyor. Bu yıl, rekor kıracağımız bir yıl olacak” dedi.

Girişin ücretsiz olduğu 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 25 - 28 Eylül tarihlerinde Saat 10.00 - 20.00 arasında, 29 Eylül 2019 günü ise Saat: 10.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Fuar hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve etkinlikleri takip etmek için www.tarimfuarisamsun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 13:31
YORUM EKLE