Alexa

"Samsun Türkiye İçin Önemli Bir Şehir"

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 2017'de tamamlanacak olan Samsun - Ankara hızlı tren hattı ve yeni Gar Binası'nın yerinin tespiti konularında incelemelerde bulundu.

"Samsun Türkiye İçin Önemli Bir Şehir"
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ın davetlisi olarak Samsun'a gelen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü İsa Apaydın, Genel Müdür Yardımcısı İsmail Murtazaoğlu, Bölge Müdürü Ahmet Şener ve beraberindeki heyet, Mert Irmağı üzerinde yapılacak olan tren köprüsü, projesi 2017'de tamamlanacak olan Samsun - Ankara hızlı tren hattı ve yeni Gar Binası'nın yerinin tespiti konularında incelemelerde bulundu.

 Köktaş, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt'un da eşlik ettiği ziyaretlerde bir dizi planlama çalışmaları da yapıldı. 

Samsun'a gelerek yapılan çalışmaları bizzat yerinde inceleyen TCDD Genel Müdürü Apaydın ve ekibine teşekkür eden Köktaş; "Burası Avrupa Birliği Projesi kapsamında olduğu için yolun bağlanabilmesi için bir kaç sıkıntı vardı. Bu yeri görmesi için kendisinden rica etmiştik. Genel Müdürümüz, Bölge Müdürümüz ve Genel Müdür Yardımcıları ile birlikte bugün aramızdalar. 2003 yılından itibaren Devlet Demiryolları burada çalışan personelinden, genel müdürüne, Bakanı'na kadar Samsun'a gerçekten çok özverili ve fedakar çalışmalarda bulundular."dedi. 

Türkiye coğrafyasında jeopolitik bir konumda olması sebebiyle nasıl önemi büyükse  Samsun'da Türkiye için bölgesinde önemli bir şehir olduğunu vurgulayan Köktaş; "İnşallah 2017 yılında Delice - Çorum, Çorum- Merzifon ve Merzifon - Samsun bölümlerinin de ihalesi tamamlanarak 2018'de başlayacağımız yatırımlarla bunu gerçekleştiririz. Bu yatırımlar yapıldığında, Samsun ulaşım ve alt yapı sorununu çözmüş bir duruma gelerek, 2023 yılında hedeflediğimiz ihracat rakamlarına ulaşmış olur. " dedi.


 
YORUM EKLE