Samsun Ülkü Ocakları: Mağduriyetler Giderilsin (Mor Beyin Yorumu)

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı sayın Yalçın ALTINTAŞ , fetönün yargı sürecini sabote ettiğini ifade ederek mağduriyetlerin varlığına vurgu yaptı.

Samsun 17.01.2018, 13:27 17.01.2018, 13:48
Samsun Ülkü Ocakları: Mağduriyetler Giderilsin (Mor Beyin Yorumu)

Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın ALTINTAŞ , yapmış olduğu açıklamalarla gündemi değerlendirdi ve özellikle fetö ile mücadele konusunda açıklamalarda bulundu .

Başkan ALTINTAŞ, fetö ile mücadelede devletin yanında olduğunu vurguladı.


‘’15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında ilan edilen OHAL kapsamında FETÖ ile mücadele devam etmektedir. Ülkü Ocakları olarak ilk günden beri duruşumuz aynı ve etkili mücadeleye yöneliktir. Ancak bu süreçte gerek gözlemlediğimiz kadarıyla gerekse çevremizden bize gelen şikayetler doğrultusunda BYLOCK isimli uygulamanın mağduriyetler oluşturduğu karşılaştığımız bir gerçektir . Devletimizin önemli ve çeşitli kademelerinde görev alan yetkililerin zaman zaman dile getirdiği ‘ At izi it izine karıştı söylemleri artarak devam etmektedir . Gerçekten mağduriyetlerin olduğunun üzülerek farkındayız.‘’ ifadelerini kullandı .

MOR BEYİN KUMPASI NEDİR?


Son dönemde sıkça gündeme gelen MOR BEYİN isimli yazılımların fetö tarafından millete kurulan bir kumpas olduğunu vurgulayan ALTINTAŞ, ‘’Özellikle son günlerde, en son ise Salı günü MHP grup toplantısında sayın Devlet Bahçeli’nin konuşmalarıyla gündeme gelen MOR BEYİN KUMPASI ile 13.000 kişinin mağdur olduğu ortaya çıkmış ve yüzlerce tutuklunun tahliyesi gerçekleşmiştir. Fetö’nün kumpası olan MOR BEYİN, gerçek fetöcüleri gizlemek için ortaya sürdüğü sinsi bir projedir. Kamuoyunda hali hazırda birçok mağduriyetin daha hala devam ettiği konuşulmaktadır. Bu süreçte bylock denilen uygulamanın usb ile yüklendiği , telefon sahibinin haberi olmadan asla yüklenemeyeceği, hatta program yüklenirken şifreler girilip konuşmanın başladığı iddaa edilmişti. Ancak en son gündeme gelen MOR BEYİN kumpası ile bylock isimli uygulamanın bu iddaalardan uzak olduğu, kolayca kullanıcıdan habersiz virüs şeklinde yüklenebildiği ortaya çıkmıştır. FETÖ’nün ortalığı karıştırmak ve yargılamaları sulandırmak, sabote etmek için yıllar önce hazırlık yaptığı ve her türlü yöntemi denediği sonucu çıkmaktadır.‘’ dedi.

Açıklamalarına devam eden ALTINTAŞ , Devlet Bahçeli’nin sözlerindende alıntılar yaparak yargı sürecini ve fetöcülük tanımını yorumlayarak , mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini vurguladı.


YARGIYA GÜVEN ZEDELENMESİN


Altıntaş; Sayın Devlet Bahçeli’nin salı günü gerçekleştirdiği grup toplantısında, garibanla uğraşıldığı, arkası ve hatırlı tanıdığı olmayanların peşine düşüldüğü gerçeği de vurgulanmıştır. Ülkemizin tamamında devam eden fetö davalarının gerçekleştiği benzer mahkemelerde, şehirden şehire, hakimden hakime dahi farklı kararlar verildiği hukuk açısından üzüntü vericidir. Bir mahkemenin verdiği kararı bir üst mahkeme bozmakta , süreç uzadıkça uzamaktadır. ifadelerini kullandı.

FETÖCÜLÜK NEDİR?

Fetöcülüğün ne olduğuyla da ilgili açıklamada bulunan Başkan Altıntaş; Fetöcülük kime ve neye göre şekil almaktadır? Bunun bir kalıbı veya herkes için geçerli bir maddesi var mıdır? Fetöcülük, 17-25 aralıkta mı kriter olmuştur? 15 Temmuz’da mı terör örgütü sayılmıştır? Hakimler karar verirken kriter olarak hangi maddeler üzerinden gitmektedir. Aynı iddaalarla mahkemeye çıkarılan bir spor kulübünün başkanı serbest bırakılırken, neden bir öğretmen cezaevinde yatmaktadır?

Samsun Ülkü Ocakları Başkanı ALTINTAŞ, Devletin FETÖ ile mücadelesinde sonuna kadar destekçisi olacaklarını, bir an önce FETÖ soruşturmalarını neticelendirmesi ve suçsuz olan tutukluların tahliyelerinin, haksızlığa uğramış ve ihraç olmuş memurların tespit edilerek OHAL komisyonunun hızlı kararlarıyla görevine iade edilmesi gerektiğini, mağduriyet yaşayan insanların yaşadıkları sosyal ve psikolojik çöküntüyü bir an önce sonlandırması gerektiğini dile getirdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)