Alexa

Samsun Valiliğinden Son Dakika...

Samsun Valisi İbrahim Şahin. Samsun’da yakalanan Hakim ve Savcılarla ilgili son dakika açıklaması yaptı.

Samsun Valiliğinden Son Dakika...
Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Samsun’da yakalanan Hakim ve Savcılarla ilgili Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiler doğrultusunda açıklama yaparak; Samsun adliyesinde görevli 42 hakim ve savcıdan 23 şüpheli yakalandığını, 19 şüphelinin de firarda olduğunu belirtti.

Samsun Valisi İbrahim Şahin’in yazılı basın açıklaması şu şekilde:

“Türkiye genelinde hükümeti devirmeye ve anayasal düzeni cebren ilgiye teşebbüs etmek, silahlı Fettullahçı terör örgütü üyesi olmak suçu ile ilgili olarak haklarında gözaltı kararı verilen hakim ve savcılardan;  Bafra adliyesinde görevli 5 hakim ve savcılardan 2 şüpheli yakalanmış, Çarşamba adliyesinde görevli 5 hakim ve savcılardan 2 şüpheli yakalanmış, Havza adliyesinde görevli 4 hakim ve savcılardan 4 şüpheli yakalanmış, Vezirköprü adliyesinde görevli hakim ve savcılardan 2 şüpheli yakalanmış, Terme adliyesinde görevli 1 hakim şüpheli ile ilgili adres tespiti yapılarak Kayseri ili ile yazışması yapılmıştır.

Ayrıca ihbar üzerine 19 Mayıs ilçesinde Diyarbakır adliyesinde görevli hakim ve savcılardan 2 şüpheli yakalanmıştır. Yapılan çalışmalarda 17 Cumhuriyet Savcısı ve 18 Hakim olmak üzere toplam 35 şüpheli yakalanmıştır.

Yakalanan şüphelilerin adli işlemlerin tamamlanması için gerekli çalışmalar yapılmakta olup, yapılan soruşturma ile ilgili arama ve firari şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.” dedi.  

Samsun Valiliğinden Son Dakika Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 03:33
YORUM EKLE