Samsun Valisi Dağlı Uyardı; Zorunlu Değilsek Dışarı Çıkmayalım

Samsun’da vaka sayıları düşmek bilmiyor. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı sosyal medya üzerinden dün yaptığı çağrıda Samsunluları bir kez daha uyardı.

Samsun 21.03.2021, 09:40 21.03.2021, 12:47
Samsun Valisi Dağlı Uyardı; Zorunlu Değilsek Dışarı Çıkmayalım

Korona virüsü vaka sayılarında Samsun ve Sinop’taki artışlar dikkat çekerken yetkililerde alarm durumuna geçerek vatandaşları sık sık uyarıyor. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı sosyal medya adreslerinden de samsunlulara ulaşarak  'Herkesin polisi kendi vicdanıdır' şeklinde sözleriyle uyarıda bulunuyor. 

Samsun'daki korona virüsüyle ilgili gelişmelere dikkat çeken Vali Dağlı Twitter adresinden yaptığı paylaşımlarda şu şekilde uyarıda bulundu:

Kıymetli hemşehrilerim; Koronavirüsün, mutasyona uğramasının da etkisiyle yayılım hızının arttığı bu süreçte tedbir ve kurallar konusunda her zamankinden çok daha dikkatli olmamız gerektiği ortadadır. Bu akşam saat 21.00 itibariyle başlayan ve 22 Mart 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması süresince zorunlu değilsek dışarı çıkmayalım, çıkmamız gerekiyorsa ihtiyaçlarımızı en kısa sürede gidererek evimize dönelim. Bazı konularda sağlanan muafiyetlerin suistimal edilmesi anlamına gelecek davranışlardan uzak duralım.

ısıtlamadan muaf olanların, muafiyet sebebinin zaman ve güzergâh açısından uyumluluk gösterip göstermediği kontrol noktalarımızda elbette titizlikle ve tavizsiz bir şekilde denetlenecektir, ama siz yine de 'Herkesin polisi kendi vicdanıdır' sözünün bilinciyle hareket edin.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)