Samsun Valisi İbrahim Şahin'den çok sert "Bylock" açıklaması...

Samsun Valisi İbrahim Şahin kendisiyle ilgili ‘TRT  Eski Genel Müdüründe Bylock tespit edildi’ şeklinde haber yapılmasına çok sert bir şekilde tepki göstererek; "ahlaksızlık, şerefsizlik ve namus yoksunu bir davranış biçimi" olarak değerlendirdi.

Samsun 29.04.2017, 00:00 29.04.2017, 11:51
Samsun Valisi İbrahim Şahin'den çok sert "Bylock" açıklaması...

Samsun Valisi İbrahim Şahin kendisiyle ilgili ‘TRT Eski Genel Müdüründe Bylock tespit edildi’ şeklinde haber yapılmasına çok sert bir şekilde tepki göstererek; "ahlaksızlık, şerefsizlik ve namus yoksunu bir davranış biçimi" olarak nitelendirdi.

Tamamen asılsız iftira ve "çamur at izi kalsın" tarzı bir yalan haber önce superhaber tv de çıktığını sonra ise  oradan alıntı yapılarak yayıldığını ifade eden Vali Şahin; Bu aşağılık iftirayı atanların peşini hiçbir şekilde bırakmayaceğını, gerek cezai, gerek hukuki haklarını  sonuna kadar arayacağını kaydetti.

Samsun Valisi İbrahim Şahin tarafından yapılan yazılı basın açıklaması şu şekilde:

‘TRT  Eski Genel Müdüründe Bylock tespit edildi’ şeklinde tamamen asılsız iftira ve çamur at izi kalsın tarzı bir yalan haber önce super haber tv de çıkmış sonra oradan alıntı yapılarak yayılmıştır.

2002 de AK Parti nin iktidara gelmesiyle önce Ulaştırma Bakanına Danışman, 2003-2005 yıllarında PTT Genel Müdürü, 2005-2007 yılları arası Ulaştırma Bakanlığında Müsteşar, 2007-2014 yılları arası TRT Genel Müdürü olarak çalıştım. 2014 Eylül ayından bu tarafa Samsun Valisi olarak görev yapmaktayım.


Hiçbir şekilde bir yanlışa düşmeden Ülkeme, Bayrağıma, Milletime hizmeti şiar edinmiş onurlu bir bürokrat olarak görevimi sürdürmekteyim.


Medyada duyuncaya kadar ne olduğunu bilmediğim bir uygulamayı kullandığımı haber yapmak en hafifinden ahlaksızlık, şerefsizlik ve namus yoksunu bir davranış biçimidir.

Beyazla siyahın yer değiştiği, doğrularla yanlışların saf değiştirdiği, gerçeklerle yalanların çarpıtıldığı bir ortamda sessiz kalmayı denedim. Ama daha fazla sessiz kalmanın yalan söyleyenlerin halkı inandırmayı başardıklarını görünce açıklama yapmayı zorunlu gördüm. Ne telefonuma yüklediğim, ne kullandığım vaki değilken bu çirkef yapının içene beni çekmeye çalışanlarla hukuk önünde sonuna kadar mücadele edeceğim. Sayın Cumhurbaşkanımızla, Sayın Başbakanımızla bu kadar yakın çalışan biri olarak Onlara ihanet edecek kadar kansız biri değilim. Ancak bilinmelidir ki iftira atan ve elindeki kalemin şehvetine kapılanların birer birer attıkları çamurun içine battıklarını kamuoyunda görmekteyiz.
Bu aşağılık iftirayı atanların peşini hiçbir şekilde bırakmayacak ve gerek cezai, gerek hukuki haklarımı sonuna kadar arayacağım.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 28/04/2017

İbrahim ŞAHİN
Samsun Valisi

 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442