Samsun Valisi İbrahim Şahin'den Muhtarlar Buluşması

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Kavak ilçesi Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen 'Muhtarlar Buluşması'na katıldı. 

Samsun 15.12.2016, 20:57 15.12.2016, 21:11
Samsun Valisi İbrahim Şahin'den Muhtarlar Buluşması
Samsun Valisi İbrahim Şahin,Kavak ilçesi Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen 'Muhtarlar Buluşması'na katıldı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ yaptığı konuşmasında, “Cumhuriyetin kurulduğu yıllardan beri köylerde, şehirlerde, şehirleri birbirine bağlayan yollarda, ilçeler ve ilçeleri birbirine bağlayan yollarda konuşulan bir yol hikâyesi gelip gidiyordu. Bu yol hikâyesini önümüzdeki seçime kadar mutlaka bitirmeliyiz. Bir köye gittiğimizde bizim yolumuz bozuk denmemesi lazım. Bunu bitirmeliyiz. Farkında mısınız bilmiyorum gücümüzün üzerinde beton yollar yaparak, 7-8 yıl geriye dönmeden yol bakım ve onarım masrafını ortadan kaldıracak son derece operasyonel, konsantre ve yakın takip içinde hizmet sürdürdük. Allah’a çok şükür büyük oranda hedeflerimizi gerçekleştirdik.” dedi.

ŞAHİN yaptığı konuşmasında, “15 Temmuz gecesini biz başarılı bir şekilde atlattık. 15 Temmuz bizim aslında ikinci Kurtuluş Savaşımızdır. 15 Temmuz’u nasıl 19 Mayıs’ı, 23 Nisan’ı ve 29 Ekim’i kutluyorsak, 15 Temmuz’u da aynı kutlayacağız. 15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bugünlerde Türkiye zor bir süreçten geçiyor, bunları hep birlikte aşacağız. Gün birlik ve beraberlik günüdür.
 
Sayın Cumhurbaşkanımız muhtarlarla düzenli toplantılar yapıyor. Biz de Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte siz değerli muhtarlarımızla buluşup, sohbet edip fikir alışverişinde bulunacağız. Benim ilk kaymakamlık görevini yaptığım yer Kavak olduğundan dolayı diğer ilçelerimizin hoş görüsüne sığınarak, Kavak ilçemize önem veriyorum. 15 Temmuz’da başarılı olmamızın nedenlerinden biri istişare etmektir. Bizim burada ki gayemiz demokrasinin temel taşı olan siz değerli muhtarlarımızla bir araya gelmek, varsa sorunlarınız, talep ve önerilerinizi dinlemektir. Bu toplantının ve bundan sonra muhtarlarla yapacağımız toplantıların ilçelerimize, şehrimize, ülkemize ve insanlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum." dedi.

Konuşmalarının ardından, Kavak ilçesinin mahalle muhtarları söz alarak, mahallelerinde yapılan çalışmalar ve sorunlarla ilgili olarak görüşlerini İbrahim ŞAHİN ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’a aktardılar.

Toplantıya, Kavak Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan ÇAKIR, Kavak Belediye Başkanı İbrahim SARICAOĞLU ile Kavak ilçesine bağlı mahallelerin muhtarları katıldı. 
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)