Samsun Valisi Kaymak, Ben Samsun'u Seviyorum

Türkiye Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Samsun Buluşması Yelken Kulüp’te yapıldı. Düzenlenen etkinliğe Samsun Valisi Osman Kaymak'ta katıldı.

Samsun 10.03.2018, 11:22 10.03.2018, 13:03
Samsun Valisi Kaymak, Ben Samsun'u Seviyorum

Samsun'da dün "09.03.2018 Cuma günü saat 19.30’da Yelken Kulüp’te düzenlenen ‘Türkiye Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Samsun Buluşması’na Samsun Valisi Osman Kaymak'ta katıldı.

İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı ve Türkiye Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Fevzi Apaydın, “Platformumuzun amacı; bütün dernek ve federasyon başkanlarımızı bir araya getirerek, birlikteliğimizi sürekli hale getirmek, onların bilgi ve becerilerini Samsun’a taşımak, hemşehricilik ruhunu biraz daha geliştirmektir. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize ve belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

Daha sonra Danıştay Üyesi Osman Tural, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici, 25. Dönem Samsun Milletvekili Hüseyin Edis birer konuşma yaparak katılımcılara teşekkür ettiler.

Bir Samsun aşığı olan Vali osman Kaymak, Samsun için yaptığı girişim ve çalışmalarla Samsun'da ilgi odağı oldu. Samsun'un sıkıntısının kendi sıkıntısı olarak bilen Vali Kaymak'ın Samsun için gösterdiği çaba ve samimiyet Samsunlular tarafından da taktir topluyor. Her gittiği etkinlikte ve toplantılarda Samsun'un meselelerini dile getirerek çözüm yollarını işaret eden Kaymak, hertürlü problemin çözümünün birlik ve beraberlikten geçtiğini özellikle vurguluyor. Samsunlular tarafından Türk geleneğine görede bir baba gibi görülen Kaymak, çok kısa zaman içerisinde Samsun ve Samsunluların gurur kaynağı oldu.

Samsun Karadeniz'in Amiral Gemisi

Samsun için olan, Samsunla ilgili olan, Samsun için güzel şeyler düşünen herkesle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Osman Kaymak, “Biz Samsun’un her kesimiyle bir araya gelerek Samsun için neler yapabiliriz? Bu şehrin güzel insanlarına nasıl hizmet edebiliriz? Onların refahını, mutluluğunu, huzurunu nasıl artırabiliriz diye çalışıyoruz. Samsun Karadeniz Bölgesi'nin en büyük ili, bölge ili. Karadeniz’in amiral gemisi. Samsun’un sahip olduğu çok büyük potansiyeller var. Samsun bu güne kadar bu sahip olduğu büyük potansiyeli, güçlü potansiyeli çok daha iyi kullanabilmeli, kullanabilmeliyiz. O anlamda şunu görüyorum. Bazen yalnız kaldığınızı hissediyorsunuz. Çünkü daha önceki çalıştığım yerlerde de hep şuna şahit olmuşumdur. Küçük çekişmeler, küçük taraf tutmalar bazen gerçeği görmekten insanları alıkoyuyor.”dedi.

Şehit Cenazelerine Sahip Çıkalım

Afrin savaşının başladığı şu dönemde ülkemizin birlik ve beraberliğe çok ihtiyacı olduğunu söyleyen Vali Osman Kaymak, Samsun ve samsunluluk şuurunun altını çizerek birlik ve beraberliğe işaret etti. Kaymak; “Platformun öncelikle çalışacağı hususlardan birisi ülkemizin birlik beraberliğine azami derecede öncülük etmektir. Bu birlik beraberliği sağlamalıyız. İşte o anlamda Samsun Kurtuluş Savaşı'na giden yolda nasıl öncülük yaptıysa bu birlik beraberlikte de öncülük yapacaktır. Bu platform birlik beraberlik anlamında çalışmalar yapabilir. O anlamda şehit cenazelerine yoğun katılım sağlayalım. Şehit ailelerimizi ziyaret edelim. Platform açıklamalarıyla biz bu mücadelenin arkasındayız demeliyiz. Samsunlular hiçbir zaman devletin bölünmesi söz konusu olduğu zaman kendi siyasi şahsi menfaatlerini öne çıkarmaz. Samsunlular bu anlamda canını ortaya koyan illerden birisidir. Samsun’un milliyetçi yapısı bunu gösteriyor. İnanın buradaki insanların devlete, Türk bayrağına, milletine bağlılığı bizleri çok etkiliyor. O anlamda tüm Samsunlulardan Allah razı olsun. Samsunlular bu milliyetçi ve vatansever yapılarıyla örnek oluyorlar. Milli birlik ve beraberliği sağlayacak çok şeyler var. Şüphesiz insanlarımızın da geleceğini düşünmemiz lazım. Bazen plan program yaparken 10 sene sonra 20 sene sonra Samsun ne olacak, ülkemiz nereye gidecek düşüncesi basiretli devlet adamlarımızın, geleceği görme başarısıdır. O anlamda hepimizin, bizlerin Samsunumuzun ve Türkiyemizin geleceğini okuma anlamında çalışmalar yapmak durumundayız. Platform da yapacağı çalışmalarla yön gösterebilir, politika oluşturabilir.”dedi.

Samsun’un ortak paydalarından biri de Samsunspor’dur.

Bir şehirde birlik ve beraberlik olursa bütün sorunlar çözülür diyen  Vali Kaymak, “Birlik ve beraberlikten büyük güç yok. Bu platformun inşallah bütün Samsunluların destek vereceği, Samsun’un ortak paydası dediğimiz, gerek burada yaşayan Samsunluların, gerekse değişik yerlerde yaşayan Samsunluların bir araya gelecekleri, seslerini duyuracağı bir platform olmasını temenni ediyorum. Samsun’un ortak paydalarından biri de Samsunspor’dur. Biz öncelikle Samsunluyuz. Burada yaşıyoruz, burada çalışıyoruz. Samsun doğasıyla, deniziyle, kültürüyle ve insanıyla Türkiye’nin en güzel yerlerinden birisi. Artık çağımız sosyal sorunlarla mücadele etme dönemi. Büyükşehirler maalesef insanı yalnızlaştırıyor. Uyuşturucu, boşanma ve yalnızlık büyükşehirlerin başlıca sorunlarından birisi. Biz bunları minimize etmek durumundayız. Bu platform sosyal sorunlar anlamında da bizlere çalışmalar, raporlar ve öneriler sunabilir.” şeklinde konuştu. 

"BEN SAMSUN'U SEVİYORUM"

Ben Samsunluları seviyorum diyen Osman Kaymak Samsunspor'un yerinin süper lig olduğunu ifade ederek, “Ben Samsun’u seviyorum. Ben olaylara Samsun’un sevinci benim sevincim, Samsun üzüntüsü benim üzüntüm şeklinde baktım. O nedenle Samsunspor için bir bağış kampanya başlattım. Sağ olsunlar Samsunlular bu kampanyaya büyük katılım sağladı. İlk hedefimiz Samsunspor’u ligde tutmak. Samsunspor'un yeri Süper Lig’dir. Samsunspor'un potansiyeli ve gücü Samsunspor’u Süper Lig’e çıkarmaya yeter. Yeter ki bizler bu birlikteliği sağlayalım. Bu anlamda platformdan bir beklentimiz de, Samsunspor için neler yapabiliriz, nasıl katsı sağlarız konusudur. Biz hep beraber el ele verirsek, güç birliği yaparsak sonuç, netice alabiliriz. Ben bu birlikteliğin inşallah Samsun’da güzel şeylere vesile olmasını dileyerek, hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.”diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)