Alexa

Samsun Valisi Kaymak; Samsunlular, Lütfen Şehit Cenazelerine Katılın!

Samsun Valisi Osman Kaymak,“Samsun çok büyük potansiyele sahip bir il. Samsun dört ulaşım aksına sahip olması sebebiyle bölgenin amiral gemisidir." dedi.

Samsun Valisi Kaymak; Samsunlular, Lütfen Şehit Cenazelerine Katılın!
banner327

Samsun Valisi Osman Kaymak, Acem Tekkesi'nde Samsun Gümüşhaneliler Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Kaymak yapılan etkinlikte yaptığı konuşkada Samsunlulara bir çağrıda bulunarak, "Afrin operasyonuna destek yürüyüşlerine yoğun katılım gösterin. Çünkü birlik ve beraberliğimiz Kahraman Mehmetçiğimize güç veriyor. Onlar vatan için bizim huzur ve güvende yaşamamız için can verdiler. Mutlaka şehit cenazelerine ve Afrin operasyonuna destek yürüyüşlerine yoğun bir katılım sağlayalım. "ifadelerini kullandı.

Kahvaltı programında Yrd. Doç. Dr. Seyfullah Gül’ün sunumunun ardından, Samsun Gümüşhaneliler Dernekler Federasyonu Başkanı Opr. Dr. Mustafa Seven açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Bayburtlu-Gümüşhaneli olduğumuz için tabi ki gurur duyuyoruz, onur duyuyoruz.

Osman Kaymak burada yaptığı etkinlikte, “Biliyorsunuz ben Bayburtluyum. Biliyorsunuz biz Bayburt ve Gümüşhane'yi ayrı tutmuyoruz. Aynı toprakların ve aynı kültürlerin insanlarıyız. Rahmetli dedem köyümüzde muhtar olduğu için köyümüzün konağı vardı. Köyümüzün yaşlıları konağa gelirlerdi, bende onlara çok hizmette bulundum. Bizlerde derler ki, talim terbiye büyüklerden görerek alınır. Bizler Bayburtlu ve Gümüşhaneliler olarak Samsun’a göç etmişiz ve burada yaşamak durumundayız. Bizler vatan millet duygusu çok yüksek insanlarız. Bizim bölgelerimizden vatan haini çıkmaz. Vatan, millet, namus için çekinmeden canlarını ortaya koyarlar. Arkadaşlar aslında Türk-İslam kültürünün güzel örnekleri Bayburtlu ve Gümüşhanelilerde var. Biz Bayburtlu-Gümüşhaneli olduğumuz için tabi ki gurur duyuyoruz, onur duyuyoruz. Tabi ki bu dernekler çok önemli fonksiyon arz ediyor. Bu dernekler olmasaydı bir araya gelemezdik. Kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması için bu dernekler çok önemli. Derneklerin kültürel faaliyetleri de çok önemli.”dedi.

"BİZLER ASLEN GÜMÜŞHANE, BAYBURT VE TRABZON KÖKENLİ SAMSUNLUYUZ"

Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde Afrin’de ciddi bir operasyon olduğunu söyleyen Vali Osman Kaymak "Bu operasyonlarda şehitlerimiz var. İnşallah bu kötü günler geçecek. Türkiye’miz inşallah daha güzel günler görecek. Biz Gümüşhaneliyiz-Bayburtluyuz ama onun öncesinde de Samsunluyuz. Samsun’da ağırlığınızı hissettirmek durumundasınız. Onun için de dayanışma önemli.Bir arada ve birbirinize destek olmanız çok önemli. Ama Samsun’da yaşadığımız için de Samsun’un sorunları bizim için daha da çok önemli. Arkadaşlar, bizler aslen Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Ordu, Giresun kökenli Samsunluyuz. Yani köklerimiz hangi il olursa olsun biz burada yaşıyorsak önceliğimiz Samsun'dur. Dayanışma içerisinde olmak durumundayız." dedi.

Samsun’un Karadeniz Bölgesi'nin amiral gemisi olduğunu belirten Vali Kaymak, “Samsun çok büyük potansiyele sahip bir il. Samsun dört ulaşım aksına sahip olması sebebiyle bölgenin amiral gemisidir. Samsun Çarşamba ve Bafra ovaları gibi iki büyük ovaya sahip. Önce Samsunluyum ve Samsun’un geleceği, Samsun’un istihdamı, Samsun’un kalkınması, Samsun’un eğitimi ve kültürünün iyi olması için her birimiz nefer olarak çalışacağız." dedi.

SAMSUNLULAR; LÜTFEN ŞEHİT CENAZELERİNE KATILIN!

Valimiz Sayın Osman Kaymak konuşmasının devamında, “Cumhurbaşkanımızın, Başkomutanımızın önderliğindeki bu Afrin operasyonu kaçınılmazdı. Bu topraklar şehit kanlarıyla vatan edinildi. Samsunlu arkadaşlar lütfen şehit cenazelerine katılın, Afrin operasyonuna destek yürüyüşlerine yoğun katılım gösterin. Çünkü birlik ve beraberliğimiz Kahraman Mehmetçiğimize güç veriyor. Onlar vatan için bizim huzur ve güvende yaşamamız için can verdiler. Mutlaka şehit cenazelerine ve Afrin operasyonuna destek yürüyüşlerine yoğun bir katılım sağlayalım. Milletimizin duası ve desteğiyle bu operasyonu başarıyla tamamlayacağız. Allah operasyondaki Mehmetçiklerimizin yardımcısı olsun. Allah onları güçlü, kuvvetli kılsın. Allah bizleri güzel günlerde, mutlu günlerde bir araya getirmeyi nasip etsin. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından Yazar Dr. Temel Şen yeni çıkan ‘İslam’da Fikir ve İnanç Hürriyeti’ adlı kitabını Valimiz Sayın Osman Kaymak’a takdim etti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 23:42
YORUM EKLE