Samsun Valisi, Kutlamalara Atatürk Anıtına Çelenk Koyarak Başladı

Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nün 94. Yıldönümü kutlamaları dolayısı ile Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak Anıt Şeref Defterini imzaladı.

Samsun 30.08.2016, 12:03 30.08.2016, 12:25
Samsun Valisi, Kutlamalara Atatürk Anıtına Çelenk Koyarak Başladı

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunması ardından, Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Garnizon Komutanı Piyade Albay Sedat BULUT ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ tarafından anıta çelenk sunumuyla başladı.

Anıt Şeref Defteri'ni imzalayan Vali İbrahim ŞAHİN deftere şunları yazdı:
 
''BAŞKOMUTANIMIZ BÜYÜK ÖNDER AZİZ ATAM;
 
Bu gün, Vatanımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ülkemizin bağımsızlığını kazandığı Zafer Bayramının 94. Yılını bir kez daha birlik ve beraberlik içinde kutlamak üzere huzurunuzdayız. Yüce milletimiz ve kahraman ordumuz,  kutsal saydığı değerler uğrunda şartlar ne kadar olumsuz olursa olsun, düşman ne kadar güçlü olursa olsun yılmadan mücadelesini sürdürerek bu zaferi kazanmıştır. 
 
Toprakları işgal altında olan milletimize bağımsızlığı yaşatan, milletimizin hürriyetinden asla vazgeçemeyeceğini dünyaya gösteren bu zaferle Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmıştır. Milletçe, birlik ve beraberlik içinde bu ülkeyi, bizlere miras bırakan başta siz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

Ruhun şad olsun.’’ yazdı.
 
Daha sonra Samsun Anadolu Lisesi öğrencileri Mete AKIN ve Medine ÖZLEK, günün anlam ve önemini belirten şiir okudu.

 
Ardından Piyade Albay Ahmet İZGİ yaptığı konuşmasında, “Bugün, tarih sahnesinde var olduğu andan itibaren bağımsızlığı ile tüm dünyaya örnek olmuş Yüce Türk Milleti’nin, vatanını işgal etmek isteyenlere karşı verdiği onurlu mücadeleyi zaferle taçlandırışının 94. Yıl dönümünü kutlamanın, coşkusunu ve haklı gururunu yaşıyoruz. Bu bayrama adını veren 30 Ağustos Zaferi ve Türk Silahlı Kuvvetler günü, Türkün var oluşunun haykırışı ve bunu dünyaya kabul ettirmesinin önemli adımlarından biridir.
 
Bu Zafer; 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal’in, İstiklal Meşalesini Samsun’da tutuşturduğu Amasya’da, Erzurum’da ve Sivas’ta yurt sathına yaygınlaştırdığı, ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ parolasıyla başlattığı Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın kesin sonucudur. Bu Zafer; Yüce Türk Milleti ve onun kahraman ordusunun en zor şartlarda bile egemenliğe ve özgürlüğü söz konusu olduğunda nasıl şahlandığını, birlik ve beraberliğinin güç ve yeteneklerinin nelere muktedir olduğunu gösteren eşsiz bir örnektir.”dedi.
 
Törene ayrıca, Samsun Milletvekilleri Fuat KÖKTAŞ, Kemal ZEYBEK, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait BİLGİÇ, Vali Yardımcıları Faruk Necmi KURT, Haluk ŞİMŞEK, Recep YÜKSEL, Ali Galip SARAL, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Vekili J. Yrb. Mustafa ATEŞ, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Sg. Alb. Murat ÖZER, ilçe belediye başkanları, protokol üyeleri, askeri, idari ve mülki erkan, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

SAMSUN VALİSİ  İBRAHİM ŞAHİN ‘YAŞAYAN ATATÜRK SALONU’NDA TEBRİKLERİ KABUL ETTİ
 
ŞAHİN, 30.08.2016 Salı günü saat 09.45’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nün 94. Yıldönümü kutlamaları dolayısı ile Valiliğimiz ‘Yaşayan Atatürk Salonu’nda tebrikleri kabul etti.
 
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nün 94. Yıldönümü kutlamaları dolayısı ile Valiliğimiz ‘Yaşayan Atatürk Salonu’nda tebrikat töreni düzenlendi. Törende ŞAHİN, Garnizon Komutanı Piyade Albay Sedat BULUT ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ile beraber tebrikleri kabul etti.
 
Törene, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait BİLGİÇ, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı J. Yarbay Mustafa ATEŞ, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Sg. Alb. Murat ÖZER, ilçe belediye başkanları, protokol üyeleri,  kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri, idari ve mülki erkan  katıldı.

Yorumlar (0)