Samsun Valisi Şahin, Nevruz Bayramını Kutladı

Samsun Valisi ibrahim Şahin, 21 Mart Nevruz Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Samsun 20.03.2017, 11:32
Samsun Valisi Şahin, Nevruz Bayramını Kutladı

Samsun Valisi ibrahim Şahin, 21 Mart Nevruz Bayramı münasebetiyle yayımladığı kutlama mesajında, milli birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Vali Şahinin mesajı şöyle:

Tarihten gelen ve ülkemizin bulunduğu ve ilgili olduğu coğrafyada yaşayan toplulukların ortak kültür ve geleneğinin bir parçası ve baharın müjdeleyicisi olan Nevruz, yeni bir yılın başlangıcı olarak kabul edilmektedir.

Nevruz huzur içinde, milli birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşlik gibi değerlerin önemini hatırlatır.

Milli birlik ve beraberliğin, birlikte yaşama isteğinin güçlenmesi ve dayanışmanın sağlanmasında da önemli yer tutan Nevruz’un, amacına ve anlamına uygun olarak, barış iklimi ve kardeşlik hukuku içinde kutlanması, millet olarak birliğimizi ve beraberliğimizi daha da güçlendirecektir.

Bu duygularla, bir ortak kültür ve zenginlikler yumağı olan Nevruz’un toplumsal sevgi, saygı, hoşgörü bilincine uygun kutlanmasını temenni ediyor,  başta Samsunlu hemşehrilerim olmak üzere milletimizin ‘Nevruz Bayramı’nı kutluyorum.

Yorumlar (0)