Samsun Valisi Şahin; Polis Haftasını Mütevazi Kutluyoruz

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve teşkilat mensupları, Vali İbrahim Şahin’i makamında ziyaret etti.

Samsun 10.04.2017, 18:29
Samsun Valisi Şahin; Polis Haftasını Mütevazi Kutluyoruz

Ziyarette, İl Emniyet Müdürlüğü ve 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek okulu adına polis okulu öğrencileri tarafından Vali Şahin’e çiçek takdim edildi. Ziyarette bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, “Etkinliklerimiz önceki yıllara nazaran bir gün ile sınırlı tutarak daha mütevazi bir şekilde kutluyoruz. Bugünün akşamında da şehit ailelerimizle akşam yemeğinde bir araya gelip, etkinliğimizi tamamlayacağız” diye konuştu.

EMNİYET TEŞKİLATIMIZI KUTLUYORUM

Samsun Valisi Şahin ziyarette yaptığı konuşmada; “Emniyet Teşkilatımızın 172. kuruluş yıl dönümünü daha önceki yıllara göre bu sene biraz daha mütevazi kutluyoruz. Emniyet Teşkilatımız en köklü kuruluşlarımızdan birisidir. Emniyet Teşkilatımız hem fedakar hem cefakar hem de vefakar bir şekilde topluma hizmet etmek için canını ortaya koyuyor. Bir taraftan halkın can ve mal güvenliğini korurken, diğer taraftan büyük bir sabır göstererek olaylar karşısında metanetini koruyor. İşiniz tabii ki zor. Onurlu bir meslek icra ediyorsunuz. Özellikle devletimizi, milletimizi, vatanımızı, bayrağımızı korumak adına müthiş fedakarlıklar yapıyorsunuz. 15 Temmuz gecesi Emniyet Teşkilatı çok önemli bir sınav verdi. Bu sınavda Emniyet Teşkilatı çirkin darbe girişimine ‘dur’ diyen en önemli unsurlardan biri oldu. Cumhurbaşkanımızın çağrısı, başbakanımızın çok net açıklamaları ve Emniyet Teşkilatının bu konuda dik duruşu gerçekten çok ciddi bir olumsuzluğu bertaraf etti. Bundan dolayı da Emniyet Teşkilatımızı kutluyoruz. Emniyet Teşkilatımız sadece 15 Temmuz akşamı değil, vatanın ve ülkemizin savunulmasında da şehit ve gaziler verdi. Özellikle açılım sürecinden sonra Güneydoğudaki malum belediyelerin yaptıkları çukur kazma işlerinde Emniyet Teşkilatımız Silahlı Kuvvetlerle el ele vererek o bölgede teröristlerle çatışmalara girdi ve bu çatışmalarda çok sayıda şehit verdi. O dönemde verdiğimiz şehit sayısı Emniyet Teşkilatı tarihinde en yoğun şehitlerin olduğu bir dönem olarak hatırlanacak ama bu mücadele aynı zamanda o bölgede terörün kazınmasına ve ortadan kaldırılmasına da neden oldu. Bundan dolayı Emniyet Teşkilatımızı tebrik ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)