Samsun yerel yönetimi ve Samsun bürokratları ne yapmak istiyor?

Samsun kuruluşu olan ve Samsun halkına hizmet ile memur SASKİ’nin 27 yıllık logosundan Atatürk’ün siluetini silmesiyle karşı karşıya kalındığını belirten ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, "Samsun, bir Atatürk şehridir. Samsun demek kurtuluşun ilk adımıdır. " dedi.

Samsun 24.02.2020, 19:42 24.02.2020, 20:47
Samsun yerel yönetimi ve Samsun bürokratları ne yapmak istiyor?

ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, Samsunlulara ve SASKİ bürokratlarına çağrıda bulunarak, SASKİ’nin görevi bu şehirden Atatürk’ü silmek değil, Samsun halkına kokmayan, kanalizasyon karışmayan sağlıklı içme suyu sağlamak olduğunu belirterek SASKİ, logo değiştirmek gibi gereksiz işlerle uğraşmak yerine asli görevlerine dönmeleri gerektiğini söyledi.

Dr. Işık Özkefeli, yaptığı yazılı basın açıklamasında, "Türkiye Cumhuriyeti ve onun kurucu lideri önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e saldırıların sonu gelmiyor maalesef. Şimdi de bir Samsun kuruluşu olan ve Samsun halkına hizmet ile memur SASKİ’nin 27 yıllık logosundan Atatürk’ün siluetini silmesiyle karşı karşıyayız." diyerek,  Samsun'un ancak ve ancak Atatürk ile anılabileceğini kaydetti.

Özkefeli, yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü:

Samsun bürokratları ne yapmak istiyor?

"Samsun, bir Atatürk şehridir. Samsun demek kurtuluşun ilk adımıdır. Samsun, Türkiye Cumhuriyeti’nin özgürlük meşalesinin yakıldığı bir şehirdir. Samsun, tam bağımsızlık ateşinin yakıldığı ilk kıvılcımdır. Ve her bir Samsun’lu Atatürk’ün hemşerisidir. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk, doğum günü olarak Samsun’a ayak bastığı tarihi yani 19 Mayısı işaret etmiştir. İşte bu kadar önemlidir Samsun, Atatürk ve onun izinde olan sonraki nesil için. Samsun yerel yönetimi ve Samsun bürokratları ne yapmak istiyor? Bu şehirin en baskın karakteri Atatürk ve onun bu coğrafyaya bıraktığı itibardır. Samsun’dan Atatürk’ü silmeye çalışan bir tavır çok uzun zamandan beri var ve her fırsatta buna yeni halkalar ekleniyor ne yazık ki. Samsun’un bir simgesi olacaksa bu asla sülün kuşu olamaz mesela. Samsun ancak ve ancak Atatürk ile anılabilir." dedi.

En kısa zamanda bu yanlıştan geri dönün!

Atatürk’ün takipçileri ve onun açtığı yoldan giden Atatürkçüler olarak bunu protesto ettiklerini belirten Özkefeli, "ADD Samsun şubesi, bu şehirden Atatürk’ü silmeye çalışan zihniyetin karşısında dimdik duracak ve göğsünü siper edecektir. SASKİ bürokratlarına çağrımızdır! SASKİ’nin görevi bu şehirden Atatürk’ü silmek değil, Samsun halkına kokmayan, kanalizasyon karışmayan sağlıklı içme suyu sağlamaktır. Yine yerel basından takip ettiğimize göre bu konuda şüpheler varken SASKİ’ye önerimiz logo değiştirmek gibi gereksiz işlerle uğraşmak yerine asli görevlerine odaklanmasıdır. Derhal SASKİ logosunu Samsun’a yaraşan şekilde Atatürk’ü içeren bir logo haline getirmeleridir. Atatürk ve onun temsil ettiği değerleri içermeyen hiçbir logo Samsun’a yakışmaz. En kısa zamanda bu yanlıştan geri dönün.

Samsun kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, SASKİ ATATÜRK LOGOSU 

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünden (SASKİ) Atatürk logolarının kaldırılmasına tepki göstererek, "SASKİ, personelinin veya birkaç belediye yöneticisinin malı ve yeri değildir" diyen CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, "SASKİ, Samsun halkının mülküdür. Atatürk ülkemizin, devletimizin kurucusudur. Atatürk, Samsun özelinde ve özünde çok önemli yere sahiptir. Atatürklü logolardan rahatsız olanlar Atatürk karşıtı görüşlerini, tavırlarını bu şekilde dışarı vurma yöntemleri rahatsız edicidir. Görüşlerini dile getirme konusunda açık konuşsunlar. Kendilerine makam veren bu millet o makamı dar eder" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
11°
açık