Samsun'a Ait Covid 19 verileri Paylaşılıyor

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü İle ait Covid 19 verilerini yayınlamaya başladı.

Samsun 19.03.2021, 11:40 19.03.2021, 12:02
Samsun'a Ait Covid 19 verileri Paylaşılıyor

Vaka sayısında birinci sırada yer alan Samsun'da vatandaşların bilgilendirilmesi adına bu hafta itibariyle Samsun'a ait veriler yayınlanmaya ve paylaşılmaya başlandı.

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 6-12 Mart tarihleri arasındaki haritada 100 binde 458,53 vaka sayısıyla Türkiye'de ilk sırada yer alan Samsun'da denetimler sıklaştırıldı. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, "Korona virüsü haritasında kırmızı kategoride çok yüksek riskli şehirler arasında bulunan ilimizin görünümünü maviye döndürmek, ancak kurallara tavizsiz riayet etmemizle mümkün olacaktır. Lütfen, bu süreçte temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymanın yanı sıra eş-dost, akraba, hasta ve taziye gibi ziyaretlerini de bir süre daha erteleyelim, zorunlu olmadıkça evimizden dışarıya çıkmayalım" ifadelerini kullandı.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bugün gelen açıklama ise şu şeilde oldu:

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü olarak ilimize ait Covid 19 verilerinin, halkımızın bilgilendirilmesi adına paylaşılması uygulamasına bu hafta itibariyle başlıyoruz. Sağlık Bakanlığımız veri setleri ve tarih aralıklarına (6 - 12  Mart) göre yapılacak paylaşımlarda, bu hafta itibariyle "100 Binde Vaka Sayısına Göre En Çok Vaka Görülen 5 İlçemiz" ve "Toplam Vaka Dağılımına Göre En Çok Vaka Görülen 5 İlçemiz" tabloları hazırlanarak ekte sunulmuştur. Her hafta cuma günü sosyal medya adreslerimiz üzerinden yayınlanması planlanan tablolarımızın sayısı ve içeriği yine bakanlık veri setlerimize göre güncellenecektir.  

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)