Alexa

Samsun'da Cem Öğretir'den Etkili İletişim Zirvesi

İlkadım Belediyesi tarafından Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen İletişim Zirvesinde Ünlü spikeri Cem Öğretir seminer verdi.

Samsun'da Cem Öğretir'den Etkili İletişim Zirvesi
banner327
Samsun Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi öğrencilerinin ağırlıkta olduğu ve yoğun katılımın gözlendiği İletişim Zirvesi'nde en iyi spikeri ünvanına sahip Cem Öğretir, katılımcılara sertifikalı beden dili, diksiyon ve etkili iletişim semineri verdi.
 
Yaklaşık 6 saat süren kişisel gelişim ve iletişim seminerinde ünlü spiker Cem Öğretir, etkili iletişimin temelini oluşturan kendine güvenme  konusunda önemli bilgiler verdi.
 
yaptığı espriler ve mizacıyla da büyük beğeni toplayan Cem Öğretir, Etkili konuşma ve diksiyon konusunda çarpıcı örnekler vererek insanlarla iletişimde konuşmanın ve beden dilinin önemine vurgu yaptı.
 
Topluluk önünde konuşmanın püf noktalarını anlatan Öğretir;" Herkesin kaplamaya hakkı olduğu bir alanı vardır. Bu alana sahip çıkmak, etki yaratabilmenin olmazsa olmazıdır. Bir konuşma veya sunum yaparken kendimizden dinleyiciye enerji akışını sağlama gerekir. Bunun için en uygun duruş, nötr pozisyon dediğimiz ayakta dik, 2 ayak arasının 30-40 cm açık olduğu, vücudun denge duruşudur. Eller kendi haline bırakıldığında iletişime görsellik katarak destek olur. Ellerden kurtuluş olmadığına göre, bir hareket olmadığı sürece onları saklamak yerine serbest bırakmak gerekir. Ses en etkili göstergelerinden biridir. Konuşurken sesimizin çeşitlilik göstermesi gerekir. Konuşurken fiziksel alanın yanı sıra vokal alana da sahip çıkarak söylemek istediğimiz şeyi, duyulacak biçimde, güçlü tonlamalar yaparak söylememiz gerekir." diye konuştu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 14:50
YORUM EKLE