Alexa


Samsun'da, ‘Dünya Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü’ Ödül Töreni

Samsun Valisi İbrahim Şahin, ‘Dünya Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü’ konulu seminer ve ‘Kadın Dostu İyi Uygulama Örnekleri’ ödül törenine katıldı.

Samsun 23.11.2016, 20:00 23.11.2016, 20:26
Samsun'da, ‘Dünya Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü’ Ödül Töreni
Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde düzenlenen,‘Dünya Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü’ konulu seminer ve ‘Kadın Dostu İyi Uygulama Örnekleri’ ödül törenine katıldı. 

‘Dünya Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü’ konulu seminer ve ‘Kadın Dostu İyi Uygulama Örnekleri’ ödül törenine ayrıca, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait BİLGİÇ, Vali Yardımcısı Recep YÜKSEL, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Alay Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal AĞAOĞLU, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri ve davetliler katıldı.
 
Samsun İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu, Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı işbirliği ile gerçekleştirilen,‘Dünya Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü’ konulu seminer ve ‘Kadın Dostu İyi Uygulama Örnekleri’ ödül töreni öncesi Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Başkanı Mevlüt ÖZEN konuşma yaptı.

Özen yaptığı konuşmada; “Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ‘Kadına Şiddetle Mücadele Günü’ öncesinde yapılan tüm faaliyetlerde hem bölgemizin ekonomik kalkınmasında, hem de sosyal ve ekonomik gelişmesinde kendisine düşen rolü yerine getirmek üzere nerde vazife verilirse orada bulunacak şekilde geçtiğimiz 4-5 yıl içerisinde bu programların sürekli bir ortağı olarak faaliyet göstermiştir." dedi. Bu güne kadar çalışma programlarımızda hep kadınlar, gençler, girişimcilik, girişimciliğin geliştirilmesi konuları önemli bir faaliyet alanı oluşturdu. Bundan sonraki yapacağınız çalışmalarda bütün sivil toplumun, sivil inisiyatifin çok ehemmiyetli olduğunun farkında olduğumuzu ve beraber çalışma isteğimizi ifade etmek isterim.”dedi.
 
Dünya Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü’ konulu seminerde konusunda uzman olan Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şirin DİLLİ, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yasemin Yüce TAR ve Kadın Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Sevinç ÜNAL, sunum yaptılar.
 
 İl Kadın Hakları Koordinasyon Üst Kurulu tarafından ödüle layık görülen 16 kurum ve kuruluşların temsilcilerine Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN ve diğer protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

 
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P