Samsun'da Etkili Kar Yağışı Yollar Kapattı

Samsun'da dünden itibaren etkili olan kar yağışı, 17 ilçede 263 mahallenin yolunu ulaşıma kapattı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kapanan yolların açılması için çalışma başlattı.

Samsun 16.02.2021, 14:02 16.02.2021, 14:53
Samsun'da Etkili Kar Yağışı Yollar Kapattı

Samsun'da dünden itibaren etkili olan kar yağışı yolları kapattı. Kar yağışı nedeniyle 17 ilçede 263 mahallenin yolunun ulaşıma kapanmasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi ekipleri harekete geçti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri kent genelinde özellikle yüksek kesimler ile kırsal bölgelerde etkili olan kar yağışı sonrasında 178 araç ve 308 personel ile çift vardiyalı olarak çalışmalara başladı. Kar yağışının olumsuz etkilerini en aza indirmek ve yollarda trafik akışının açık olması için belediye ekipleri mücadele ediyor.

Kar yağışı nedeniyle Alaçam, Havza ve Vezirköprü ilçeleri yoğunlukta olmak üzere tüm ilçelerde toplam 263 mahallenin yolu ulaşıma kapandı. Mahalle yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, yolda kalan vatandaşların da yardımına koştu. Bir taraftan köy yolları ulaşıma açılırken bir taraftan da ilçe merkezlerinde buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yapıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, "Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz, dün gece itibarıyla şehrimizin orta ve yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı sonrası kapanan yollara ivedilikle müdahale etmiştir. İlçe belediyelerimizle iş birliği içerisinde çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürmekteyiz. 263 mahallemizde yol açma çalışmalarımız hassasiyetle devam etmektedir" denildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)