Samsun'da Gazeteci İbrahim Akkuş'a Yönelik Saldırıya Tepkiler Büyüyor

Samsun’da,19 Mayıs ilçesinde yapımı tamamlanan devlet hastanesinin eksiklerini haber yapan gazeteci İbrahim Akkuş yapılan saldırıya bir tepki de CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'ndan geldi.

Samsun 22.06.2021, 11:45 22.06.2021, 12:57
Samsun'da Gazeteci İbrahim Akkuş'a Yönelik Saldırıya Tepkiler Büyüyor

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun’da,19 Mayıs ilçesinde yapımı tamamlanan devlet hastanesinin eksiklerini haber yapan gazeteci İbrahim Akkuş yapılan saldırıya tepki göstererek, "Bu saldırı, halkın haber alma hakkını engellemeye yönelik bir saldırıdır, lanetliyorum" dedi.

"Ondokuz Mayıs ilçemizde yapımı tamamlanan ve teslim aşamasında olan Devlet Hastanesi inşaatındaki eksikleri ve proje hatalarını haberleştirerek halkı bilgilendiren, kamu zararını engellemek için çabalayan gazeteci İbrahim Akkuş’a, bir kamu binasında bulunduğu sırada alçakça bir saldırı gerçekleştirildiğini dile getiren Milletvekili Hancıoğlu, Halkın haber alma hakkını engellemeye yönelik bu menfur saldırıyı lanetlediğini belirterek şunları söyledi;

"Kısa bir süre önce ilçe başkanımız Yakup Konuş ve gazeteci arkadaşımız İbrahim Akkuş ile birlikte söz konusu hastane inşaatında incelemelerde bulunarak, ağır müteahhitlik kusurlarını birer birer tespit etmiştik. Ve görülen o ki bu kusurlar hastanenin teslim günü geldiği halde giderilmemiş ve ciddi anlamda kamu zararı oluşmuştur. Meslek ahlakını koruyarak haberinin takipçisi olan ve devletin ve milletin kaynaklarına sahip çıkmaya çalışırken saldırıya uğrayan gazeteci arkadaşımız İbrahim Akkuş'a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; saldırıyı gerçekleştiren ve azmettirenlerden yargı önünde hesap sorulmasını bekliyoruz!"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)