Samsun'da KPSS İle işe Alınan 114 Memurun Eğitimi Tamamlandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından KPSS puanına göre memurluğa alınan 114 personele sertifika töreni yapıldı. Başkan Demir Törende; “Sorumlu olduğunuz alanda daima kendinizi ileriye taşımak için gayret içinde olun" dedi.

Samsun 25.09.2020, 18:42 25.09.2020, 19:20
Samsun'da KPSS İle işe Alınan 114 Memurun Eğitimi Tamamlandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından KPSS puanına göre memurluğa alınan 114 personelin eğitimi tamamlandı. Düzenlenen ve bugün itibariyle tamamlanan Temel Eğitim programının sertifika törenine katıldı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vasıflı insanların kıymetlerinin dünyada ölçülemeyeceğini dile getirdi.

GAYRET İÇİNDE OLUN!

1985 yılından bu yana ilk kez sınavla alım yapan Büyükşehir Belediyesi’nde, işe yeni başlayan personele verilen 10 günlük ‘Oryantasyon Eğitimi’ tamamlanmasının ardından sertifika töreni düzenlendi. Düzenlenen Programda personele hitap eden Mustafa Demir, “Sorumlu olduğunuz alanda daima kendinizi ileriye taşımak için gayret içinde olun” diye seslendi.

HERŞEYİ BAŞARABİLİRİZ

Başkan Demir, burada yaptığı konuşmada “Eğitiminizi aldınız. Vasıflı bir insanın kıymeti dünyada ölçülmez. Samsun’a ilk kez gelen arkadaşlarımız çok şanslı. Dünyanın en güzel şehrine geldiniz. Şimdi de sizlerle birlikte çalışacağız. İstersek her şey olur. Her şeyi başarabiliriz. Buna inanıyoruz. Bunun içinde çalışmamız gerekiyor. Yaptığınız her işte hakkaniyetli olun. Kimsenin hakkına girmeyin. Gerekli eğitimleri aldınız ve sizlerle birlikte çalışmaya Pazartesi günü itibariyle başlayacağız” dedi.

114 kişiyi KPSS ile alım yaparak hakkaniyetli bir iş yapmak istediklerini ifade eden Başkan Demir konuşmasını şöyle tamamladı:

BERABER YAPACAĞIZ

“Siz de emeklerinizin karşılığını alarak kamu görevini üstlenmeye hazır hale geldiniz. Eğitimde 10 gün geçirdiniz. İnanın bana bu 10 gün nasıl geçtiyse çalışma hayatınız da öyle geçecek. Aldığınız görevlerde sizlerden büyük bir gayret ve samimiyet bekliyoruz. Sorumluluk ve görevde herkes en iyisini yapmakla mükelleftir. Türkiye’nin en teknik, en kapasitesi yüksek, en vizyoner belediyesini oluşturmaya gayret ediyoruz. Sizler de bunun için buradasınız. Bunu sizlerle beraber yapacağız; hedefimiz bu” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu