Samsun'da Medya Buluşması

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Samsun İl Müdürü gazetecilerle iftarda buluştu.

Samsun 20.06.2017, 23:27 21.06.2017, 00:07
Samsun'da Medya Buluşması

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Samsun İl Müdürü Mücahit Taşkın, gazetecilerle iftarda bir araya geldi.

"ASLINDA BİZLERDE VARIZ..."

Sevgi Kafe’de düzenlenen iftar programında konuşma yapan Taşkın, “Bizler sizleri temsil etmek için buradayız. Sizleri temsil eden bir kuruluşuz. Gelişen teknolojiyle birlikte kendini her geçen gün yenileyen bir camiayız. Artık yazılı bir basından yazılı bir medyadan dijital bir medyanın yoğunlaştığı bir dönemi yaşamaktayız. Bizler basının özellikle yerel basınımızın güçlenmesi ve desteklenmesi açısından sizlerle bir arada olmak ve sizlere de bizlere bu konuda katkı sunmak açısından önemli bir ortamda birlikteyiz. Sizler olduğunuz için aslında bizler de varız ve buradayız” diye konuştu.

  SARI BASIN KARTI...


"Sarı Basın Kartı’nın önemini dile getiren Mücahit Taşkın, “Özellikle belediyelere ait olan toplu taşıma araçlarının ücretsiz kullanılması konusunda, verilen bir hak ve bunun yanında müzelere giriş konusunda ve Basın Trafik Kartı ile geçiş üstünlüğünü sağlama konusunda, yine nüfus cüzdanımızın kaybolması halinde, nüfus cüzdanı yerine geçen Sarı Basın Kartımızı kullanabilmekteyiz." dedi. 

"SİZDEN SONRA GELECEK YENİ BİR NESİL VAR"

Yeni yetişen gazeteci adaylarına destek olunmasını isteyen Taştın; "Sizden sonra gelecek olan yeni bir nesil var. Aslında onlar belki yarın sizlerin yerini alacaklar. İletişim lisesi ve iletişim fakültesi öğrencilerine yönelik projelerimiz devam ediyor ve bunları da hayata geçireceğiz. Aslında onların eğitimlerini okullarında alırken, pratikte de sizlerin desteğine ihtiyacı var. Sizlerin öncülüğünde bu genç kardeşlerimizi sahalarda teşvik edici çalışmalarda yer edinmenizi bekliyoruz. Böyle manevi yoğunluğu yüksek olan bir günde sizlerle birlikte olmak bizi mutlu ve oldukça memnun etti” diye kaydetti.

 
İftar programına Samsun’da görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileri ile muhabirler katıldı.


 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu