Samsun'da Protokol üyelerine Geçiş üstünlüğü Yok

Samsun Valiliği, kamu kaynaklarının etkin, verimli ve tasarruflu kullanılması ve vatandaş memnuniyetini esas alan anlayışın hakim olması ve kamuoyunun doğru ve zamanında bilgilendirilmesi amacıyla önemli bir duyuruda bulundu.

Samsun 30.06.2020, 18:53 30.06.2020, 20:22
Samsun'da Protokol üyelerine Geçiş üstünlüğü Yok

Samsun Valiliği yayınladığı yeni genelge ile kamu kaynaklarının etkin, verimli ve tasarruflu kullanılması, vatandaş memnuniyetini esas alan anlayışın kamu kurum ve kuruluşlarında hakim olması ve kamuoyunun doğru ve zamanında bilgilendirilmesi amacıyla önemli kararlar aldı.

Valilik Makamının 29.06.2020 tarihli ve 9184 sayılı yayımlanan genelgesinde, Protokol üyelerine trafikte geçiş üstünlüğü sağlanmayacak,  kamu araçlarında emniyet kemeri takılması zorunlu olacak, Geçiş üstünlüğüne sahip araçlar dışında hiçbir şekilde ışıklı uyarı (ÇAKAR LAMBA) kullanımına izin verilmeyecek, Resmi toplantılara herkes zamanında katılacak.

Valilik tarafından 29.06.2020 tarihli ve 9184 sayılı Yayımlanan genelge şöyle:

  1. Protokol üyelerine trafikte geçiş üstünlüğü sağlanmayacak olup, geçiş sırasında kavşaklarda trafik durdurulmayacak ve trafik düzeni için uygulanan kurallar herkes için geçerli olacaktır.
  2. Arka koltukta emniyet kemeri kullanımının kaza anında ölüm ve yaralanmaların üçte ikisini önlediği gerçeği de göz önünde bulundurularak, tüm kamu araçlarında emniyet kemeri takılması usul haline getirilecektir.
  3. 01 Kasım 2019 tarihinde yürürlüğe giren Geçiş Üstünlüğüne Sahip Araçların Sürülmesi Sırasında Uyulacak Kurallar ile Bu Hakka Sahip Araçlarda Bulundurulacak Işıklı ve Sesli Uyarı İşaretleri ile Bunların Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslara titizlikle uyulacak ve belirtilen araçların dışında hiçbir şekilde ışıklı uyarı (ÇAKAR LAMBA) kullanımına izin verilmeyecektir.
  4. Valiliğimiz veya kurumlarımız tarafından düzenlenecek toplantı, konferans, tören vb. etkinliklere gecikmeksizin belirlenen saatte katılım sağlanmasına hassasiyet gösterilecektir.
  5. Düzenlenecek toplantı ve etkinliklerde Koronavirüsle mücadelede Kontrollü Sosyal Hayatın getirmiş olduğu temizlik, maske ve mesafe kurallarına kurum amirleri başta olmak üzere tüm personel tarafından riayet edilerek halk nezdinde örnek olunacaktır.
  6. Koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları, Sağlık Bilim Kurulunun tavsiyeleri ile Bakanlıklarımızın genelgeleri doğrultusunda İl Umumi Hıfzıssıhha ve İl Pandemi Kurulunda alınan kararlar, kurumlarımızca hassasiyetle takip edilerek uygulanacaktır.
  7. Kurumlarımızın yürütmüş olduğu hizmet, yatırım ve projelerin kurum amirleri tarafından titizlikle takibi yapılacak, hizmetler, yatırım ve projelerle ilgili kaydedilen ilerlemeler ve halkımız nezdinde karşılığı bulunan gelişmeler Valiliğimiz İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne 15 günde bir (her ayın 15 ile 30. günleri) bilgi notu şeklinde bildirilecektir.
  8. Kamu kaynaklarının etkin, verimli ve tasarruflu kullanılması için kurum amirlerimiz tarafından gerekli tedbirler alınacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık