Alexa

Samsun'da Tüp Kuyruğu

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde kara yolu çalışması sırasında doğal gaz ana boru hattının zarar görmesiyle birlikte vatandaşlar "tüpgaza" yöneldi.

Samsun'da Tüp Kuyruğu
banner327

'Doğal gaz akımının gün boyu verilmeyeceği' duyurusu yapıldı. Samsunlu vatandaşlar soluğu tüp bayilerinide aldı. Tüp satış noktalarında uzun kuyruklar oluştu. vatandaşlar, 40 sene önce yaşanan tüp kuyruklarını anımsadı. Samsun’da tüpgaz bayiliisi Hüseyin Ayan, "Samsun’da yaşanan doğal gaz kesintisi nedeniyle vatandaşlar sabah erken saatlerde kapımıza dayandı. İnsanlara tüp yetiştirmekte zorlanıyoruz. 2 saat içerisinde yaklaşık 200 tüp sattık. Bizim elimizde de tüp kalmadığı için dışarıdan sipariş veriyoruz" diye belirtti.

SON DURUM

SAMGAZ Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. Yatırım Müdürü Hakan Baltaoğlu, "Köprü ayaklarında yapılan çalışma esnasında fore kazık makinesiyle hattımız hasar gördü. Ekiplerimizle birlikte hemen olaya müdahale ettik. Kontrolsüz gaz akışını kestikten sonra çevre güvenliğimizi aldık. Şuan çalışmalarımız sürüyor. Hasarlı bölgeyi kesme işlemi yapıyoruz. Kaynak ve montajla işlemini de yaptıktan sonra gazlama işlemine başlayacağız. Tamirat 5-6 saat sürecek. Gazlama işlemi aşama aşama olacak. İlk önce çelik hattımızı gazlayacağız. Daha sonra bölge istasyonlarımıza gaz vereceğiz. Daha sonra binalarda doğal gaz arzını sağlayan servis kutularının montajlarını yapacağız" dedi.

 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2017, 17:24
YORUM EKLE