Alexa

Samsun'da “Uyum Mahalle Buluşmaları" Gerçekleştiriliyor

Samsun'da, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliği ile düzenlenen “Uyum Mahalle Buluşmaları”nın 25.si 14 Kasım 2019 Perşembe günü Samsun’da gerçekleştirilecek.

Samsun'da “Uyum Mahalle Buluşmaları" Gerçekleştiriliyor

Samsun'da yabancılar ve yerel yöneticilerin bir araya geldiği Uyum Mahalle Buluşması etkinliği başlıyor.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliği ile düzenlenecek “Uyum Mahalle Buluşmaları”nın 25.si 14 Kasım 2019 Perşembe günü Samsun’da düzenlenecek.

Birlikte yaşam kültürünün oluşturulması ve farklı kültürlerin birbirilerini daha iyi tanıması amacıyla düzenlenen etkinliğe,Samsun Valisi Osman KAYMAK, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe OK, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin KADIOĞLU, Samsun İl Göç İdaresi Müdürü Yusuf ÇAKICI çok sayıda bürokrat, yerel halk ve yabancı misafirler katılacak.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Göç Uzmanı Mustafa SALİHPAŞAOĞLU, yabancılarla ilgili doğru bilinen yanlışlar ve yabancıların hak ve yükümlülükleri ile ilgili bilgilendirme sunumu yapacak. Etkinlikte; Mahalle filmi gösterimi ile Doğru Bilinen Yanlışlar video gösterimi gerçekleştirilecek.

Programda, yerel toplum ve yabancı toplum tarafından sunulan gösteriler, yabancı çocukların gitar dinletisi, On Dokuz Mayıs Üniversitesi Yabancı Öğrenci dans gösterisi, Iraklı Tara Salah Aldeen A. ABDULJALEEL’in müzik dinletisine de yer verilecek.

Kanaat Önderi Firas Zaman Haloob ALKHAMEES’in konuşmasının ardından Iraklı Ressam Kasim Hameed Falih AL- BDAIRI ve Suriyeli Modacı Hassan MASSRI’nin başarı hikâyelerine yer verilecek.

Yerel halk, yabancılar ve yerel yöneticilerin bir araya geldiği Uyum Mahalle Buluşması etkinliği ile sosyal uyum konusunda duygu ve düşüncelerin sohbet eşliğinde ifade edilmesi sağlanacak.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 15:42
YORUM EKLE