Samsun’dan Antalya - Aksu'ya Destek!

1453 Fatihspor Kulübü ve Fatih Mahallesi Muhtarlığı güç birlikteliği yaparak oluşturdukları 2 tır dolusu yardımı, Antalya’nın Aksu İlçesine ulaştırdı.

Samsun 09.08.2021, 15:09 09.08.2021, 15:39
Samsun’dan Antalya - Aksu'ya Destek!

Atakum Şehir Platformu, 1453 Fatihspor Kulübü ve Fatih Mahallesi Muhtarlığı, güç birlikteliği yaparak topladıkları 2 tır dolusu erzak, giyim eşyası, ilk yardım maddesi ve yangın tüpleriyle 7 araçla Antalya’nın Aksu İlçesine ulaştırdı. Yardımlar, belediye çalışanlarının destekleriyle sahiplerine dağıtıldı.

Tonguç Ali Anıl: BÖLGEYE ULAŞTIK!

Yangınları sebebiyle zor durumda kalan vatandaşlara destek olmanın bir vatandaşlık görevi olduğuna vurgu yapan 1453 Fatihspor Kulübü Başkanı Tonguç Ali Anıl, “Doğal afetler, beklenen durumlar değildir. Böylesi zor bir durumda, herkes üzerine düşeni yapmalı ve milletçe kucaklaşmalıyız. Biz de bu düşünceden hareketle güç birlikteliği yaptık, hazırlanan yardım tırlarıyla bölgeye ulaştık. Samsun’dan Antalya’ya bir dostluk köprüsü kurduk. Destek olan, bu güç birlikteliğinin bir parçası olan herkese teşekkür ediyoruz. Samsun’a ve Samsunluya yakışır destek çalışması oldu” dedi.

Erkut Erbil: SESSİZ KALAMAZDIK

Türkiye’yi üzüntüye boğan yangınlar sonucunda çok sayıda insanın zor durumda kaldığına dikkat çeken Atakum Şehir Platformu Başkanı Erkut Erbil yaptığı açıklamada; “Yaşanan yangınlar, ormanlarımızı kül ederken, o bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızı da son derece zor durumda bıraktı. Bu mağduriyet karşısında sessiz kalmak, izlemek imkansızdı. Biz de kısa sürede bir yardım hareketi başlatarak, yangın bölgesindeki vatandaşlarımızın öncelikli ihtiyaçlarını topladık. Acil şekilde bölgeye ulaşarak bu yardımları sahiplerine ulaştırdık” diye konuştu.

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Samsun’dan gelen destek karşısında mutlu olduğunu belirtti. Özel Kalem Müdürü Hasan Kızılkaya ve Başkan Yardımcısı Yusuf Koçyiğit dağıtımlara bizzat katıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)