Samsun'dan Manisa ve Rize'ye 101 Nutuk!

Samsun’da geçtiğimiz sene yolları iyilik ve sosyal sorumluluk projeleriyle kesişen 6 genç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, 4. Sınıftaki çocuklara Çocuk Nutuk kitabı ve masal kitapları armağan etmek istediklerini belirtti.

Samsun 22.04.2021, 21:12 23.04.2021, 14:10
Samsun'dan Manisa ve Rize'ye 101 Nutuk!

Samsun Atakum'dan 6 genç kısa sürede bir iyilik hareketi oluşturdu. Samsun’da geçtiğimiz sene yolları iyilik ve sosyal sorumluluk projeleriyle kesişen ve hem kamu hem de özel şirketlerde farkındalık yaratan 6 genç, sosyal medyadan çağrıda bulunarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, 4. Sınıftaki çocuklara Çocuk Nutuk kitabı ve masal kitapları armağan etmek istediklerini belirtti.

Begüm Karahan, kendimizi şanslı hissediyoruz

Projenin gelişmesinde pay sahibi olan, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde öğrenim gören gençlerden Begüm Karahan, yaptığı açıklamada, ‘’ Arkadaşlarımdan böyle bir fikri, sosyal medya hesaplarından canlı yayın yaptıklarında öğrendim. Pandemi uzun zamandır ülkemizi, dünyamızı terk etmedi, 4. Sınıfta öğrenim gören çocuklar 4+4+4 sistemi ile de mezun olacaklarından dolayı, bu hediyelerin düşünülmesi beni çok heyecanlandırdı ve ben de etrafım ile bu projeyi paylaştım. Hala duyarsız olmayan insanların çevremizde olduğundan dolayı kendimizi şanslı hissediyoruz’’ dedi.

Semiha Memişoğlu; fikrimiz çok büyük destek gördü

Projenin gelişmesinde bir diğer pay sahibiolan 19 Mayıs Üniversitesi’nden mezun bir genç olan Semiha Memişoğlu yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi;

’’ Gönüllülüğe ve sosyal sorumluluk projelerine keşke daha önce dahil olsaydım diye hep düşünüyorum. Hem mezun olduğum Üniversite’de almış olduğum eğitimler, hem de çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yapmış olduğum gönüllülükler bana deneyim ve her şeye rağmen saygı özelliğini kazandırdı. Bir yere bağlı olmadan, herhangi bir kurumdan destek almadan da bir araya gelinebiliyor bunu bir kez daha deneyimledik. Sosyal medya hesabımızda gerçekleştirdiğimiz ortak yayınlarla sadece 58 dakikada yüzlerce kişiye ulaştık ve fikrimiz çok büyük destek gördü.’’ 

Oğuzhan Öztanır; Destek olan, inanan ve emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz

Gençlik çalışanı Kıdemli Uzman Oğuzhan Öztanır ise yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi:

‘’ Sosyal medyada öylesine bir muhabbet esnasında arkadaşlarımın önerdiği fikir bir anda destek görerek proje haline dönüştü. Çocukların bayramının 101. Yılında çocuklara Çocuk Nutuk Kitapları ve Masal kitapları dağıtımı konusunda, çeşitli illerden temas halinde olduğumuz Öğretmen, Muhtar ve Yöneticilerden zaman zaman çağrılar bizlere ulaşıyordu. Organizasyon ekinde yer alan 6 genç 1 saat içerisinde harekete geçti ve sonuç bizleri çok mutlu etti. Manisa’nın Kula ilçesine, Rize’nin Kalkandere ilçesine ve Atakum’un Balaç mahallesine, Atakum’da yaşayan yüzlerce genç ve yetişkinin desteğiyle toplam 101 Çocuk Nutuk ve Masal Kitapları ile kitap ayraçları ulaştı. Destek olan, inanan ve emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz.’’ açıklamasında bulundu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)