SAMSUNLU BİRÇOK YAZAR TÜYAP'TA YOK !

TÜYAP karadeniz Kitap Fuarı'nın bu yıl 6. sı başlıyor. Bu yıl 15-23 Şubat 2020 tarihleri arasında açılacak olan Samsun TÜYAP, karadeniz 6. Kitap Fuarı'nda Samsunlu çok sayıda şair ve yazar stand bulamadı.

Samsun 09.02.2020, 14:00 15.02.2020, 22:02
SAMSUNLU BİRÇOK YAZAR TÜYAP'TA YOK !

Bu yıl 15 - 23 Şubat 2020 tarihleri arasında açılacak olan Samsun Tüyap, karadeniz 6. Kitap Fuarı' nda Samsunlu çok sayıda  şair ve yazar stand bulamamaları nedeniyle fuarda yer alamayacak olmanın hüznünü yaşıyor.

SAMSUN 6. Tüyap Kitap Fuarı' nda Samsun Yazarlar Derneği ile Samsunlu Sanatçılar Derneği ( SASAD ) bu yıki fuarda stand almadıkları için, Samsun ve ilçelerinde ki şair ve yazarlar açıkta kaldı.

Samsunlu yazarlardan; 6.Tüyap Kitap Fuarı' nda yer alan bazı şair ve yazarlar; genellikle Samsun dışındaki yayın evlerinden kitap çıkardıkları için bu standlarda yer alabilecekler.

Samsunlu yazarlardan fuarda yer alacak bazı isimler ve yayınevleri şöyle:

İstanbul Tunç yayıncılık Standı: Adnan Öz ( Mühür Kitaplığı ), Aşık Erdemli, Haluk Yolsal, Hanife Uzun, Dr. M. Emin Dinçağ, Mine Tangur, Saliha Tersakan, Vahit Sonay Yazgan, Zübeyde Turan Seven (İst. Tunç Yayıncılık) Masalcı Dede Cemalettin Kavaklıgil, Nihat Gökmen ( Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği ) Şakir Demirci, Sadi Subaşı, Emin Kırbıyık, İshak Memişoğlu, Murat Mallı ( Samsun EğitimDerneği )Samsunlu şair ve yazarlardan bu yıl,

Samsun Yazarlar Derneği ile Samsulu Sanatçılar Derneği' nde stand alınmaması nedeniyle fuara katılamayacak ve açıkta kalan bazı Samsunlu şair ve yazarlar ise şöyle :

Kültür Bakanlığı Halk Şairleri: Birfani Mehmet Alan, Alaeddin Dursun, Ayşe Atlı Selen, Hasan Akbaş, Doğan Kan, Orhan KökerOktay Zerrin, İbrahim Ünlü, İsa Kahraman.

Buna benzer daha birçok şair ve yazar yeni kitaplarını bu yıl ki Tüyap Kitap Fuarı' nda imza gününe katılamayacak oldukları için üzgünler.

TÜYAP Kitap Fuarı’nda bazı Samsunlu yazarların da Samsun Millî Eğitim Standı’nda yer alacakaları öğrenildi.

Samsun valilik, belediyeler, STK' lar, dernekler, TSO ve diğer benzeri kurum ve kuruluşlarının ortak girişimleri ile Samsunlu şair ve yazarlara stand alınabilmesi mümkünken; yazarların birçoğunun, fuar dışında kalıp; Samsunlu olmayan çok sayıda şair ve yazarın fuarda  yer alacak olması gerçekten düşündürücü ve üzücü.

Haber Merkezi- Samsun

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
İlkay Eyupoğlu 10 ay önce
Haberde adım geçmiyor.Ben de T.C Kültür Bakanlığı Halk şairiyim, aynı zamanda hem Sasad,hem Samsun Şairler ve yazarlar Birliği üyesiyim.Adımız hiç bir haberde yok.Haberi yaparken ilgileri bağlı bulundukları derneklerden alsanız.Tüyap paylaşımı da buna göre yapsa daha planlı proğramlı olmaz mı
11°
parçalı bulutlu