Samsunlu Gençlerden Seyyah Türkiye Uygulaması

Seyyah Sosyal Ağ ve Gezi Rehberi mobil uygulamasının tanıtım toplantısı OMÜ Gençlik Ofisinde gerçekleştirildi.

Samsun 11.03.2022, 23:24 12.03.2022, 12:26
Samsunlu Gençlerden Seyyah Türkiye Uygulaması

Akademik Düşünce Enstitüsü’nün Gençlik ve Spor Bakanlığı, GPDP 2020-1 desteğiyle Seyyah Türkiye projesi kapsamında geliştirilen Seyyah Sosyal Ağ ve Gezi Rehberi mobil uygulamasının tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda Akademik Düşünce Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Metin Öz konuyla ilgili yaptığı açıklamada,Seyyah’ın Türkiye’nin 81 ilinde ve KKTC’de gezi rehberi özelliğini taşıyan ve doğrudan kullanıcılar tarafından mekan eklenildiği, gezi yazısı yayınlandığı tematik bir sosyal medya uygulaması olduğunu ifade etti.

Metin Öz, yakın zamanda uygulama içinde mesajlaşma dahil olmak üzere bir çok yeni özelliğin getirileceğini belirtti. Başkan Öz, kullanıcıların Seyyah’ı App Store’dan ve Google Play’den ücretsiz indirilebileceğini söyledi.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek bir diğer etkinlik olan Kısa Film Atölyesi ise Başkan Yardımcısı Emre Mutlu tarafından duyuruldu.

Emre Mutlu, konuşmasında ücretsiz gerçekleştirilecek Kısa Film Atölyesi'nde kamera kullanımı, çekim teknikleri, görüntü yönetimi, senaryo yazımı, kurgu, montaj, ışık ve ses gibi çeşitli eğitimler verileceği ve ayrıca eğitimler sonunda sertifika verileceğini belirtti. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik gençlere promosyon ürünler ve dernek yayınları hediye edilerek sona erdirildi.

Kaynak: GARABEY
Yorumlar (0)